Jak podać niemowlakowi jabłko bezpiecznie BLW

Jak podać niemowlakowi jabłko bezpiecznie BLW

 

BLW – Baby Led Weaning a po polsku Bobas Lubi Wybór to metoda rozszerzania diety niemowlaków poprzez podawanie im takich pokarmów, które same, swoją rączką włożą do buzi.

Swoje dzieci karmię metoda mieszaną. Przygotowuję im zupki czy przeciery warzywne (zobacz przepisy), ale od razu jak tylko widzę, że są na to gotowe, staram się zachęcać je do próbowania jedzenia w kawałkach wkładanego do buzi własną rączką. W kolejnych wpisach zapewne będę więcej pisać na temat tej metody oraz tego jak ona u nas się sprawdza.

 

W Polsce jabłko czy marchewka to produkty, które jako pierwsze proponuje się niemowlakowi przy rozszerzaniu jego diety (zobacz wpis Pierwsza marchewka).

Wszyscy wiemy, że jabłko, marchewka czy inne twarde owoce czy warzywa to trudny temat, niebezpieczne produkty, podawane dziecko w kawałkach, gdyż niesłychanie łatwo tu o zadławienie dziecka.

 

Zatem Jak podać niemowlakowi jabłko bezpiecznie BLW?

 

Oto sposób genialny w swojej prostocie, który naprawdę się sprawdza!

Jabłko myjemy dokładnie, obieramy ze skórki i ścieramy na tarce o dużych oczkach.

Starte jabłko podajemy w niewielkich, luźnych stosikach dziecku na tacce.

 

4 komentarzy

My podawaliśmy jabłko pokrojone w ósemkę i nigdy nie było przypadku zadławienia, ale wiadomo – co dziecko to inaczej. Bardzo fajny sposób, wcześniej na to nie wpadliśmy 😀 Z marchewką mozna postępować podobnie, czy lepiej po wcześniejszym podgotowaniu?

mi niestety najstarsze dziecko zadławiło się jabłkiem pokrojonym w ósemki, więc z kolejnym już balam sie próbować. Ten sposób ze startym jest super prosty choć nieoczwywisty a dziecko super sobie radzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.