Książki dla dzieci 10 lat

Książki dla dzieci 10 lat

 

 

 

Witam Was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Strajk nauczycieli i prawie 3 tygodniowy czas wolny od szkoły zmotywował moją córeczkę do szukania sobie kreatywnych zajęć w domu.

Świetnie więc się stało, że miała pomysł i ochotę napisania mi kilku słów o fajnych książkach, który jeszcze więcej mogła sobie i rodzeństwu w tym czasie poczytać.

Oto jej propozycje a po więcej czytelniczych inspiracji zapraszam Was na moje konto Instagram, gdzie na bieżąco obrazujemy co rodzinnie czytamy.

 

 

 

,,Pupy, ogonki i kuperki‘‘ Mikołaj Golachowski, Mroux

To jedna z tych książek, z którą każde dziecko powinno mieć do czynienia 🙂

To krótkie, bardzo zabawne opowieści,  niezwykle ciekawie przedstawiające części intymne zwierząt. Można w niej poczytać różne fascynujące tajemnice, o które nie podejrzewalibyśmy popularne zwierzęta, bo czy wiedzieliście, że pingwin ma w pupie armatę, hipopotam używa pupy jak helikopterka, pewien żuk przez zadek zwany jest bombardierem no i pawian z tajemnicą czerwonej pupy, albo obwąchujące się psy czy myjące koty – wiele zagadek, które powstają z obserwacji przyrody zostaje rozwiązanych, wiele ciekawostek do podzielenia się z przyjaciółmi zostaje w głowie 🙂
Znajdziemy w tej lekturze takie oto zwierzaki:żuk bombardier, hipopotam, śledź, wombat, niedźwiedź polarny, pingwin, pies, kot, jętka, pantofelek, wikłacz, kaczka, paw, orka, jaszczurka, osa, kangur, pająk, żaba, zając, ryś, konik morski, skorpion, tasiemiec, skorek, wąż, skunks, pawian, czepiak i świetlik.
Według mnie ta książka zabawnie ukazuje informacje na temat części ciała, o której normalnie nie mówimy za często a czasem nawet uważamy ją słowo brzydkie. Polecam!

Wydawnictwo Babaryba

twarda okładka

data wydania 2017

 

 

 

 

„Tajemnica zamku” Martin Widmark i Helena Willis

Druga z książek które prezentuję, jest najnowszą częścią serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (a także moim super prezentem urodzinowym). Jestem wielką fanką serii o detektywach a ten tom wyjątkowo mi się podobał!

W całym Valleby zostały rozwieszone plakaty zapraszające na degustacje czekolady w zamku Hrabiego von Farsena.Wielu mieszkańców miasteczka chętnie wyrusza na to wydarzenie, by móc obejrzeć bogate wnętrza zamku i oczywiście skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Podczas gdy goście dosłownie opychają się czekoladą, Hrabia roztacza przed odwiedzającymi wspaniałą wizję szybkiego wzbogacenia się. Wystarczy zainwestować w jego plantację kakao. Lasse i Maja węszą tu podstęp, nabierają podejrzeń i znowu ruszają do akcji.

Z całego serca polecam wam tą i dalsze części tej serii!

Wydawnictwo Zakamarki

twarda okładka

data wydania 2018

 

 

 

 

,,Kto zgubił kapelusz?’’ Aleksandra Struska – Musiał

to trzecia już książka, która chciałam zaprezentować.

Napisała ją Aleksandra Struska – Musiał. Zilustrowała (bardzo pięknie zresztą)Dorota Rewerenda – Młynarczyk.

To wspaniała opowieść w której głównym bohaterem jest zając.
Pewnego dnia zając, który mieszka na Chabrowej Łące, obok swej nory zobaczył piękny kapelusz w wyszywane marchewki. Zając podniósł go i postanowił odszukać właściciela kapelusza. Mimo przestróg zwierząt mieszkających razem z zającem na Chabrowej Łące (twierdziły by dał sobie spokój i zatrzymał go dla siebie) zając wyrusza do lasu na poszukiwania, bo martwi się że komuś może być przykro z powodu straty. Podróż nie jest łatwa dla zająca, który z natury jest lękliwy, jednak finał jego podróży jest wart tej ceny.
Książka jest bardzo wzruszająca i uczy zająca oraz dzieci (może też dorosłych) empatii do innych osób.

Wydawnictwo Bis

twarda okładka

data wydania 2018

 

 

 

 

„Ciocia Jadzia w Transylwanii” Eliza Piotrowska

Kolejna i zarazem ostatnia już książka to ,,Ciocia Jadzia w Transylwanii’’. Napisała i zilustrowała Eliza Piotrowska. To też naprawdę super, że jedna osoba zrobiła obie te rzeczy. Wydawnictwem jest Media Rodzina.

Cytat z książki Elizy Piotrowskiej brzmi:,,Ciocia Jadzia jest siostrą mojego tatusia. Nie wiem, jak jednocześnie można być siostrą i ciocią, ale chyba można. W każdym razie cioci Jadzi się to udaje. Ciocia Jadzia jest taka duża, że nie wiadomo gdzie się zaczyna, a gdzie się kończy. Trochę jak deszczowa chmura. Tylko że deszczowej chmury można się przestraszyć, a cioci Jadzi nie, bo zawsze jest zadowolona i uśmiechnięta.’’ Chyba każdy kto czytał choć jeden rozdział to czytał i ten cytat – uważam że znakomicie on ukazuje kto to taki ta ciocia Jadzia.

Seria książek o cioci Jadzi to zwariowane, zabawne przygody właśnie cioci i dziewczynki – jej siostrzenicy. Ten tom to wyprawa do Transylwanii, która z pewnością każdemu kojarzy się z wampirami, nietoperzami nawiedzonymi domami, wiec koniecznie przeczytajcie by się dowiedzieć jak to z tym jest. Ja polecam!

Wydawnictwo Media Rodzina

twarda okładka

data wydania 2018

 

 

 

 

2 komentarzy

Sukces polega na tym, ze zdobywa sie to co sie chcialo. Szczescie polega na tym, ze podoba sie to co sie ma. E.G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.