Dzień dobry!

Witam was w kolejnym wpisie książkowym, już jako mam 5 – nasze najmłodsze maleństwo jest już z nami 🙂 ♥

Radość u nas wielka i jeszcze więcej czasu, który spędzamy razem rodzinnie teraz jako, że dzieci mają już wakacje a my urlop.

Jak to u nas bywa wtedy, mamy też więcej czasu na rodzinne granie w planszówki oraz oczywiście na czytanie.

Pięknie jest patrzeć jak starsze dzieci czytają młodszym, albo jak maluchy wertują sobie książeczki (a warto tu wspomnieć, że uwielbiają książki starszego rodzeństwa, w tym oczywiście komiksy).

Dzisiaj chcieliśmy podzielić się z wami czerwcowymi nowościami komiksowymi wydawnictwa Egmont.

Poniżej zostawiam wam o nich parę słów i jak zawsze po więcej odsyłam na stronę wydawnictwa.

 

 

 

 

„Smerfy i zakochany czarownik”
Smerfy to z kolei moja bajka z dzieciństwa więc i do komiksów mam teraz sentyment. Chętnie je więc czytam młodszym dzieciom, bo starsze oczywiście wolą czytać sobie same.
Kolejna pełna przygód opowieść o Smerfach, wesołych niebieskich istotach z zaczarowanego lasu.
Gargamel ciągle poluje na Smerfy, ale mali bohaterowie zawsze okazują się od niego sprytniejsi. Mimo wszystko są zmęczeni walką o przetrwanie, więc zaczynają się zastanawiać, czy udałoby się im zmienić złego czarownika w dobrego człowieka. Tylko jak tego dokonać? Może siła miłości sprawiłaby, że stałby się lepszy? Kto jednak chciałby pokochać Gargamela, który jest wredny, gburowaty i prawie nigdy się nie myje? Zobaczmy, jak się zakończą wysiłki Smerfów!

 

 

 

 

„Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman”

Tej serii wielką fanką jest moja młodsza córeczka, zawsze czeka na kolejny tom!

To już siódma część komiksu bohaterów wchodzących w serię „Mój pierwszy komiks”. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

W tym tomie wszyscy zapragnęli mieć talizman przynoszący szczęście. Jedynie Szperaczek nie wierzy w czarodziejskie moce amuletów. Czy dobre i złe przygody, które nas spotykają, to dzieło czystego przypadku lub magii? Czy przedmioty mogą zapewnić nam szczęście? A może trzeba go szukać gdzie indziej?
Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów.

 

 

 

 

 

„Malutki Lisek i Wielki Dzik – Niezwykłość”

To również seria, którą bardzo lubi moja młodsza córeczka!

Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka.
Ach, ten Malutki Lisek ciągle coś psoci! Piżmakowy domek rozpadł się w drzazgi, z zapasów Wiewiórek – marmolada, nie wspominając już o myszce. Czy Lisek się opamięta? Chyba słowo „przepraszam” nie przechodzi łatwo przez lisi pyszczek…
 

 

 

 

 

 

 

„Na Wyspie Pyszności. Tort, ciasteczka czy babeczki?”

Tego komiksu to ja byłam ciekawa 🙂 I zamówiłam go dla dzieci tzn dla siebie 🙂

To polski komiks!

Komiks nagrodzony w 5. edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorką albumu jest Zofia Żelazny, jest to jej debiut w komiksowym świecie.
Rodzina Bejkonów mieszka na wyspie pośrodku oceanu i zajmuje się pieczeniem przeróżnych ciast i ciasteczek. Mama sama układa skomplikowane przepisy, bardzo dokładnie odmierza składniki i nigdy niczego nie przypaliła. Aga woli czytać i majstrować w warsztacie dziadka, niż paprać się w mące, kremie czy glazurze. Czy uda jej się wykombinować coś, co wyrwie ją z kuchennej nudy?…

 

 

 

 

 

„Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły”
Zora to żywiołowa dwunastolatka, która mieszka ze swoją babcią na dachu jednej z paryskich kamienic. Ich niezwykły dom jest niewidoczny dla ludzkich oczu i otoczony rozległym magicznym ogrodem, który chroni od wszelkich niebezpieczeństw. Beztroskie życie nie trwa jednak długo. Między Zorą a Babuszką wybucha wojna pokoleń. Staruszka nalega, żeby jej wnuczka wiodła zwyczajne życie wśród ludzi, jednak Zora jest uparta. Będzie czarownicą i już! Pragnie rzucić się w wir przygód, ratować świat, prowadzić brawurowe życie i walczyć z potworami! Niestety Babuszka ma inne plany i dzięki potężnym czarom wysyła niepocieszoną wnuczkę do miejscowej szkoły.
W świecie bez zaklęć i magicznych eliksirów Zora poznaje, czym jest przyjaźń, potrzeba niezależności, złośliwe docinki ze strony kolegów i… pierwsza miłość.