Jakie książki uwielbia czytać Twój maluch? ?? Dajcie znać w komentarzu ??

„Basia” Zofii Staneckiej
Znacie tą serię wydawaną przez Harper Kids?
Myślę, że większość rodziców ją zna, jest bardzo popularna i lubiana przez dzieci.

Jeśli nie, bardzo polecamy!

Nam też ta seria książek została polecona. To już trzecie dziecko, któremu czytamy tą serię, dlatego też kolekcja w naszej biblioteczce coraz większa.
Zaczęłyśmy z moją najstarszą córeczką, pamiętam od od „Basia i gotowanie”, potem zaczęliśmy po książeczce kupować albo  wypożyczać z biblioteki, chcąc poznać inne przygody Basi – dziewczynki w wieku przedszkolnym, która ma dwóch braci, jednego starszego i jednego niemowlaka, rodziców z bardzo trzeźwym podejściem do życia i wielu spraw (co z kolei mi się bardzo podoba 😉 ) oraz tysiącem pomysłów i tysiącem pytań na minutę.

Dlatego te książeczki są tak bliskie dzieciom, mogą identyfikować się z główną bohaterką, przeżywać jej przygody i dowiadywać się o świecie poznając odpowiedzi na pytania, które ona zadaje a które są interesujące dla przedszkolaków.

 

Tym razem chciałam pokazać wam, że seria ta nadaje się dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

 

Zaczniemy od najmłodszych czytelników. Tutaj polecamy twardostronicowe „Basia i Franek” książeczki dla najmłodszych. Basia ma młodszego brata Franka i jemu jako starsza siostra opowiada świat, tłumaczy, uczy.

Najnowsze u nas w kolekcji to „Basia Franek i kształty” oraz „Basia Franek i pojazdy”.

Te pozycje przeznaczone są dla maluchów w wieku od narodzin do trzech lat.

U nas te książeczki są idealne dla maluchów – mam prawie rocznego synka i trzyletnią córeczkę – oni bardzo się identyfikują z bohaterami – szczególnie trzylatka chętnie naśladuje Basię – w końcu też ma młodszego brata 🙂

Franek jest jeszcze mały. Na szczęście ma starszą siostrę Basię, która jest dla niego wzorem i prawdziwą przyjaciółką. To ona objaśnia Frankowi świat.
W pierwszej z książeczek Franek z pomocą Basi poznaje kształty. Basia chętnie pokazuje mu je, bo przecież znajdziemy je dookoła nas! Papierowa czapeczka na głowie Basi ma kształt trójkąta, a zdjęcia, które dzieci wspólnie oglądają, są prostokątne. Czy Franek znajdzie w swoim pokoju jeszcze inne kształty?

W drugiej książeczce Franek z pomocą Basi poznaje różne pojazdy. Na wsi dzieci oglądają traktor, w czasie wakacji nad morzem płyną statkiem, a wieczorem marzą o locie na Księżyc w prawdziwej rakiecie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne książki, z serii o Basi, które chciałabym tu pokazać są rekomendowane dla starszych dzieci, już przedszkolaków – idealnie dla grupy od 3 do 7 latków. Znajdziemy tu wiele tytułów bo seria pisana od wielu lat przez panią Zofię Stanecką bardzo przyjemnie się rozrosła. Nie raz pokazywałam wam książki czy tu na blogu czy na moim instagramie np „Basia i granice”, „Basia i gotowanie”, „Basia i przyjaciele”. Każda książka to jedna historia o Basi.

Dzisiaj chciałam przedstawić wam kolejne nowości, które dołączyły do naszej kolekcji.

„Basia i szkoła”

Jako, że jesteśmy w systemie edukacji domowej i moje dzieci do szkoły nie chodzą, to ta książka zawsze jest żywo komentowana. Każde z moich dzieci ma zdanie na jej temat, na temat szkoły, systemu nauczania i tego w jakim miejscu moje dzieci same są w systemie szkolnictwa.

Basia chciałaby chodzić do szkoły i nauczyć się pisać. Jej starszy brat Janek uważa jednak, że siostra jest na to jeszcze za mała. Tutaj zawsze są komentarze moich dzieci, że wiek nie ma kompletnie znaczenia w uczeniu się tylko właśnie gotowość i chęci. Z kolei kuzyn Basi – Antek tak bardzo nie lubi siedzenia w szkolnej ławce, że postanawia uciec. Przekonajcie się, co z tego wyniknie, ale moje dzieci uważają że on po prostu chciałby do edukacji domowej 😉

 

 

 

 

 

 

 

„Basia i przyjaciele. Dżesika”

Kolejny tom przygód rezolutnej pięciolatki Basi – ulubionej bohaterki przedszkolaków!

W tym tomie poznajemy dziewczynkę, która pewnego dnia wkracza w życie Basi. Dżesika (to ta nowa) i jej mama często się przeprowadzają. Pewnego dnia dziewczynka trafia do nowego dla siebie przedszkola, ma wielką nadzieję, że zdobędzie wielu przyjaciół. Jej sposobem na zwrócenie na siebie uwagi jest chęć zdobycia popularności przez wymyślane historie. Jednak nie wszystkim dzieciom w grupie podoba się sposób bycia Dżesiki i jej nieograniczona wyobraźnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Chciałam też przedstawić wam trzecią podserię wchodzącą w skład Basi. Tym razem to tzw Wielka Księga.

To kolejna księga po „Basia. Wielkiej księdze przedszkola” i „Basia. Wielka księga o uczuciach”

Przeznaczona jest dla grupy odbiorców troszkę starszej – przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. To prawdziwe księgi pełne wspaniałych opowieści. Są one niejako zbiorem pojedynczych opowiastek, pojedynczych historyjek z Basią. Świetnie sprawdzają się do czytania dzieciom przed snem.

„Basia. Wielka Księga Przyjaźni”

Basia w swoim życiu pięcioletniej dziewczynki nawiązuje wiele przyjaźni i znajomości, jak obserwujemy jest raczej ekstrawertyczką otwartą na inne dzieci. Przyjaźni się z Anielką i Titim.

Dla Janka jej starszego brata, najlepszym kumplem i wzorem do naśladowania jest kuzyn Antek.
Przedszkolaki czasem się lubią, a czasem czubią. Nigdy jednak nie tracą dobrego humoru, gdy otaczają ich przyjaciele – tacy na dobre i na złe!

„W wielkiej księdze przyjaźni” znajdziemy też inne dzieci. Zuzia lubi mieć zawsze rację i z tego powodu czasem sprzecza się z innymi. Marcel natomiast uwielbia zwierzęta, opiekuje się nimi i traktuje je jak przyjaciół.

Ta książka to świetne zaproszenie do rozmowy z dzieckiem o relacjach z innymi – w rodzinie, grupie rówieśniczej, społeczności… Warto mieć przyjaciół, kolegów i znajomych. Bo prawdziwy przyjaciel to skarb!