Wakacje się kończą, ale oczywiście nie znaczy to że podróże się kończą. Przyznam szczerze, że wrzesień będzie jeszcze lepszym miesiącem do podróżowania, bo przynajmniej zmniejszą się korki na drogach a pogoda miejmy nadzieję będzie piękna.

Oto kilka książek, które sprawdziły się u nad podczas podróży, zresztą nie tylko w podróży – to doskonałe pomysły na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

 

1. „Daleko jeszcze? Czym zająć dzieci w czasie podróży” Marcin Przewoźniak

Wydawnictwo Zielona Sowa

Książka to prawdziwa skarbnica zabaw i pomysłów umilających drogę w samochodzie, pociągu, autokarze czy samolocie 🙂 Znajdziemy w niej gry i zabawy słowne, piosenki i wierszyki, rymowane zagadki, rebusy, labirynty, szyfry, łamigłówki i obrazki typu „znajdź różnicę”.

 

 

 

2. „Jadą, jadą misie!” oraz „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”

Wydawnictwo Muchomor

U nas prawdziwy HIT!

Tradycyjne dziecięce piosenki, pięknie zilustrowane przez Agnieszkę Żelewską.

Już po kilku przekartkowaniach córeczka zaczynała zapamiętywać najpierw co czwarte słowo, potem co drugie. Po niedługim czasie już sama śpiewała całe piosenki kartkując książeczki. Bardzo to lubi.

Książka są kartonowe więc tym bardziej świetnie się sprawdzają w trudniejszych warunkach.

 

 

 

 

 

3. „Od 1 do 10” Ola Cieślak oraz „Od A do Z” Janusz Minkiewicz

Wydawnictwo Dwie Siostry

Książki są kartonowe. Idealne w swojej prostocie. W jednej poznajemy cyferki od 1 do 10 w drugiej alfabet. Zaskakują niebanalnymi tekstami np. „Sześć królików na placyku, suszy uszy po deszczyku” czy „Osiem sów bez zbędnych słów robi gimnastykę głów”. Druga natomiast, zawiera zabawny wierszowany tekst:

A było Atletą, ciężary nosiło…

B było Brzuchate, bo tak się roztyło…

C było Cieniutkie ? trzy ćwierci do śmierci…

D było Dentystą, co w zębach nam wierci…

Książeczki należą do serii „Mistrzowie ilustracji” i rzeczywiście bronią się w tej kwestii.

 

 

 

 

4. „Wielka księga rzeczy do odkrycia” Gillian Doherty

Wydawnictwo Świat Książki

Bardzo kolorowa książka. Każda strona to duży, pełen szczegółów rysunek, na którego marginesach narysowane mamy co i w jakiej ilości musimy odnaleźć a będą to m.in. zwierzęta w wiejskim gospodarstwie i strusie na egzotycznym safari, czarne mrówki na pustyni czy krewetki w oceanie. Książka wspaniale rozwija i ćwiczy spostrzegawczość.

 

 

5. Alain Crozon „Zgaduj zgadula – Sport”

Wydawnictwo Muchomor

Książka w twardej oprawie, z rozkładanymi kartkami, które strasznie fascynują moją córeczkę. Zawiera 21 rymowanych zagadek o sporcie np. „Celnie i bez huku strzelam strzałą z…”

Bajecznie kolorowe ilustracje.

 

 

 

6. „Fakty i rekordy”

Wydawnictwo Debit

Ta niewielkich rozmiarów książka to prawdziwe kompendium wiedzy. Na razie lubimy ją sobie z córeczką oglądać, ale z pewnością przyda mi się kiedy zacznie zadawać naprawdę trudne pytania 🙂 Zawiera mnóstwo informacji o otaczającym nas świecie, a przede wszystkim przybliża wszelkie możliwe rekordy w najróżniejszych dziedzinach. Każdy rozdział opatrzony jest dodatkowo słowniczkiem i testem sprawdzającym.

 

 

 

 

P.S. W najbliższym czasie będę miała dla was niespodziankę związaną z tematem książek na czas podróży 🙂 Już dziś zapraszam.