Jakie książki uwielbia czytać Twój maluch? ?? Dajcie znać w komentarzu ??

„Basia” Zofii Staneckiej
Znacie tą serię wydawaną przez Harper Kids?
Myślę, że większość rodziców ją zna, jest bardzo popularna i lubiana przez dzieci.

Jeśli nie, bardzo polecamy!

Nam też ta seria książek została polecona. To już trzecie dziecko, któremu czytamy tą serię, dlatego też kolekcja w naszej biblioteczce coraz większa.
Zaczęłyśmy z moją najstarszą córeczką, pamiętam od od „Basia i gotowanie”, potem zaczęliśmy po książeczce kupować albo  wypożyczać z biblioteki, chcąc poznać inne przygody Basi – dziewczynki w wieku przedszkolnym, która ma dwóch braci, jednego starszego i jednego niemowlaka, rodziców z bardzo trzeźwym podejściem do życia i wielu spraw (co z kolei mi się bardzo podoba 😉 ) oraz tysiącem pomysłów i tysiącem pytań na minutę.

Dlatego te książeczki są tak bliskie dzieciom, mogą identyfikować się z główną bohaterką, przeżywać jej przygody i dowiadywać się o świecie poznając odpowiedzi na pytania, które ona zadaje a które są interesujące dla przedszkolaków.

 

 

Dla najmłodszych czytelników polecamy twardostronicowe „Basia i Franek” książeczki dla najmłodszych. Basia ma młodszego brata Franka i jemu jako starsza siostra opowiada świat, tłumaczy, uczy.

Najnowsze u nas w kolekcji to „Basia Franek i humory” oraz „Basia Franek i chorowanie”.

Te pozycje przeznaczone są dla maluchów w wieku od narodzin do trzech – czterech lat.

U nas te książeczki są idealne dla maluchów – mam rocznego synka i trzyletnią córeczkę – oni bardzo się identyfikują z bohaterami – szczególnie trzylatka chętnie naśladuje Basię – w końcu też ma młodszego brata 🙂

Franek jest jeszcze mały. Na szczęście ma starszą siostrę Basię, która jest dla niego wzorem i prawdziwą przyjaciółką. To ona objaśnia Frankowi świat.

W pierwszej książeczce Franek poznaje emocje. Kiedy Basia idzie w odwiedziny do kuzynki Luli, Franek jest tak smutny, że zaczyna płakać. Nawet opiekunka Ola nie potrafi go rozbawić. Czy Basia sprawi, że młodszy brat znów będzie radosny?

W drugiej książce Franek zachorował! Ma katar i boli go głowa. Basia troskliwie się nim opiekuje. Przynosi chusteczki do nosa, robi herbatę z miodem i stara się umilić bratu czas. Dzięki Basi Franek przekona się, co jest najlepszym lekarstwem na chorobę.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury, rozmowy i zabawy.