Książki dla dzieci polecane w marcu

Książki dla dzieci polecane w marcu – w tym roku staram się  regularnie polecać Wam najlepsze książki jakie wspólnie z dzieci i jakie sama przeczytam.

Czytamy u nas bardzo dużo, książki uwielbiamy. Ja przy trójce dzieci (i czwartym w drodze) może mniej mam czasu ostatnio na osobiste lektury. Za to czytanie dzieciom kwitnie, bo teraz kiedy jesteśmy w systemie Edukacji Domowej mamy więcej chęci, możliwości i sposobności czytania i rozwoju w interesujących nas zagadnieniach 🙂

W cyklu comiesięcznych polecajek znajda się książki dla nastolatków, dzieci w wieku szkolnym i maluszków. Zapraszam do lektury i do zostawiania nam w komentarzach waszych propozycji książek, które warto przeczytać.

 

 

Seria Supercepcja wydawnictwa Znakpisałam o niej przy pierwszej części. Mojej nastolatce bardzo wtedy przypadła do gustu, dlatego z niecierpliwością czekała na kolejne części, które bardzo poleca.

 

„Supercepcja. Podwójny spisek” Katarzyna Gacek

Dziewczynka w nausznikach ma na imię Klara, a jej super mocą jest słuch.
Julka, dziewczynka w rękawiczkach, gdy przyłoży rękę do ściany na pozór gładkiej i pionowej, jest w stanie wyczuć najmniejsze zagłębienie lub wypukłość. Jej supermocą jest super dotyk.
Chłopiec ma na imię Tymek i nadprzyrodzony smak, więc to jest jego supermocą. Razem tworzą drużynę „Supercepcja”.
W tej części dążą do odkrycia sekretu skąd u nich takie supermoce. Postanawiają odszukać inne osoby, które podobnie jak oni obdarzeni są nadzwyczaj rozwiniętymi zmysłami. W efekcie wplątują się w sprawę fałszerstwa i kradzieży niezwykle cennych klejnotów dlatego podejmują wyzwanie dopadnięcia złodzieje.

 

 

„Supercepcja Sekret ulicy Ciemnej” Katarzyna Gacek.

To już trzecia część przygód niezwykłych przyjaciół pisana i polecana dla nastolatków.
Autorka zastrzega jednak, że każdą z tych książek można czytać niezależnie od pozostałych.
Seria opowiada o nastolatkach, jednak ci obdarzeni są niezwykłymi zdolnościami: doskonały wzrok, perfekcyjny słuch, superczuły dotyk, idealny smak, niezawodny węch – paczka przyjaciół w tej części chce odnaleźć pieska pana Zacharego – buldożkę, która zaginęła w tajemniczy sposób.
Trafiają na trop niebezpiecznego mężczyzny z blizną, jednak sami też są pod obserwacją, kogoś kto śledzi każdy ich krok.
Czy ich nadzwyczajne umiejętności wystarczą by rozwikłać tą tajemnicę i uniknąć katastrofy?

 

 

„Supercepcja. Porwanie” Katarzyna Gacek

Kolejna część przygód paczki niezwykłych przyjaciół na którą składają się: Janek obdarzony doskonałym wzrokiem, Klara – posiadaczka doskonałego słuchu, Julka obdarzona superczułym dotykiem, Zosia z niezawodnym węchem i Tymek, którego mocną stroną jest perfekcyjny smak.

Tym razem w tarapaty wpadł Tymek.
Jedyny ślad jaki po nim został to jego ubrania nad rzeką, jednak co dziwne w tej sytuacji, to to że chłopak co jak co, ale nigdy nie złożyłby swoich ciuchów w idealną kostkę.

Fajnie mieć kumpli na których można polegać – grupa przyjaciół rusza do akcji.
Okazuje się jednak, że ktoś chce przejąć ich moce a Tymek jest kluczem do tej zagadki.
Ile zatem w stanie będą poświęcić przyjaciele dla ratowania Tymka?

Wydawnictwo Znak, twarda okładka, 300 stron, data wydania 2020.

 

 

Łukasz Wierzbicki „Afryka Kazika”

Bardzo się ta książka synkowi podobała, po naszym czytaniu wypożyczył z biblioteki audiobook by jeszcze raz słuchać.
Dodam, że książka ta jest rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji jako lektura dla klas 1-3 i zamieszczona jako propozycja lektury w  w Dzienniku Ustaw w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, o czym pisałam tutaj.
Ta książka to zbiór w postaci opowiadań dla dzieci, które Łukasz Wierzbicki napisał na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.
Napisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwalają poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.
Bardzo polecamy!
Wydawnictwo Bis, data wydania 2017, 166 stron.

 

 

 

„Minecraft Dungeons. Księga naklejek” Wydawnictwo HarperKids

Moje dzieciaki starszaki to wielcy fani Minecrafta.
Jakoś tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany.
Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy, rysowanie, snucie opowieści i planów i przede wszystkim książki.
Biblioteki i księgarnie ciągle przeszukujemy czy ukazało się coś nowego.
Ostatnio nabyta Księga naklejek cieszy się niezwykłym powodzeniem dzieci więc polecamy!
To książka trochę aktywizująca a trochę przygodowa, książka w której jesteśmy graczami w naszej wyobraźni. Pełna jest zagadek i zabaw, które trzeba rozwiązać, ale przede wszystkim naklejek (jest ich ponad 500). Czytając i bawiąc się wcielamy się w rolę Minecraftowego bohatera.

Wydawnictwo Harperkids, data wydania 2021, 32 strony + 500 naklejek