Cześć!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Tak się składa, że moje dzieci to zapaleni czytelnicy komiksów.

Teraz jeszcze trwają wakacje, więc ich czytelnictwo kwitnie.

Ostatnio oglądając ich komiksowe nowości, zwróciłam uwagę że ilustratorami wielu z nich są amerykańscy autorzy i tak właśnie zatytuowałam ten wpis.

Chciałam podzielić się z wami propozycjami trzech nowości Wydawnictwa Egmont ciekawych komiksów dla dzieci.

 

 

„Fibi i jednorożec – Czapki z głów!”

to już siódmy tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez Dana Simpson, ze scenariuszem tejże samej.

Autorka zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci.

To komiks, który na pewno spodoba się dziewczętom w końcu klimaty różu i jednorożców to przede wszystkim dziewczyńskie treści 🙂

To wesoła i mądra opowieść o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold to nie tylko istota o magicznych zdolnościach, ale też autorka publikacji naukowych, w tym pracy na temat wyższości migotania nad połyskiwaniem! Jakby tego było mało, za pomocą jej rogu można połączyć się z internetem. Czapki z głów! W tym zbiorze krótkich opowieści o miłej nerdce Fibi i jej nieparzystokopytnej przyjaciółce zobaczymy, jak nasze bohaterki zostały szkolnymi szychami, jakie kostiumy założyły na kolejne przyjęcie i co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniły siłę łączącej ich przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

„Disney. Mała Syrenka”
Któż z z nas nie zna filmu o Małej Syrence według adaptacji Disneya. Nasze pokolenie – rodziców – wychowało się przecież na nim. To klasyka gatunku 🙂 Może pokazaliście już ten film także swoim dzieciom. Teraz macie okazję pokazać im książkę i to nie byle jaką – komiks, którego formę dzieciaki po prostu lubią.

Komiksowa adaptacja kinowego hitu „Mała Syrenka”!

Arielka to syrenka, która wbrew zakazowi ojca postanawia poznać świat znajdujący się nad powierzchnią oceanu. Podczas jednej z takich wypraw zakochuje się w przystojnym księciu. Aby stać się człowiekiem, Arielka zawiera pakt z przebiegłą morską wiedźmą Urszulą, przez co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też całą podmorską krainę rządzoną przez jej ojca, króla Trytona. Czy Arielka znajdzie w sobie dość odwagi, żeby stawić czoło złu i spełnić marzenia? Wzruszający komiks o determinacji, odwadze, poświęceniu i miłości, która wszystko zwycięża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DC Powieść graficzna dla dzieci – DC Liga Super-Pets: Wielka psota

To również komiks, który nawiązuje do filmu, jednak ten jest jakby kontynuacją historii z wersji ekranowej.

Członkowie Ligi Super-Pets uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich dwunożnych przyjaciół, jednak nie mogą znaleźć z nimi wspólnego języka. Ludzie zwyczajnie ich nie rozumieją! Pewnego dnia do Metropolis trafia Mister Mxyzptlk (magiczny chochlik z piątego wymiaru) – siewca chaosu i zniszczenia. Liga Sprawiedliwości wpada w jego pułapkę. Na ratunek rusza Liga Super-Pets! Nasi czworonożni bohaterowie muszą znaleźć sposób na pokrzyżowanie planów złośliwego chochlika i ocalenie miasta przed zniszczeniem. Niestety w tym celu będą musieli poprosić o wsparcie swojego największego wroga…

Mój syn bardzo lubi klimaty tych super bohaterów, dlatego ten komiks bardzo mu się podobał. Kiedy mu go wręczyłam przepadł z nim w swoim pokoju na bite godziny aż przyszedł z trumfem na twarzy, że go przeczytał.