Cześć kochani!
Witam was w kolejnym wpisie książkowym!
Czy wasze dzieci lubią czytać komiksy? bo moje bardzo!
A czy wy lubicie czytać komiksy? Bo ja czasem jak widzę nowości moich dzieci ( czy te zamawiane dla nich, czy te które oni przynoszą z biblioteki) to nie mogę się powstrzymać by do nich nie zajrzeć 😉 No i czasem spotyka się to ze zirytowaniem moich dzieci haha 😀 bo akurat oni czytają dany album, ale często są zachwyceni, bo możemy sobie potem pogadać o fabule 🙂
Dzisiaj kilka właśnie takich komiksów Wydawnictwa Egmont.
„Najwybitniejsi Naukowcy. Mary Anning. Łowczyni smoków”
To album z serii Najwybitniejsi Naukowcy zilustrowany przez hiszpańskiego autora Jordi Bayarri, ze scenariuszem tegoż samego.
No słuchajcie, temu komiksowi to ja nie mogłam się oprzeć! Przecież przeczytać biografię wybitnego naukowca w formie komiksu to dopiero gratka!
To komiksowa adaptacja historii Mary Anning, jednej z najbardziej znanych paleontologów w historii. która żyła w XIX wieku w Anglii.
Mary Anning zasłynęła jako łowczyni skamieniałości, odkrywając niektóre z najważniejszych skamieniałości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jej odkrycia miały ogromny wpływ na rozwój paleontologii i zmieniły sposób, w jaki naukowcy rozumieli historię życia na Ziemi.
Dlaczego warto przeczytać? Mary Anning jest inspirującą postacią, której determinacja i pasja do nauki mogą zachęcić młodych czytelników do zainteresowania się nauką.
Książka dostarcza cennych informacji na temat paleontologii i historii nauki, co może być interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Książka zawiera ilustracje, które pomagają wizualizować odkrycia Mary Anning i przybliżają czytelnikom świat prehistorycznych stworzeń.
„Najwybitniejsi Naukowcy. Ramon y Cajal. Życie pod mikroskopem”
To album z serii Najwybitniejsi Naukowcy zilustrowany przez hiszpańskiego autora Jordi Bayarri, ze scenariuszem tegoż samego.
Książka opowiada historię Santiago Ramóna y Cajala, hiszpańskiego lekarza i naukowca, który jest uważany za ojca nowoczesnej neurobiologii. Jego prace nad strukturą układu nerwowego zrewolucjonizowały sposób, w jaki naukowcy rozumieją funkcjonowanie mózgu i neuronów.
Komiks pokazuje najważniejsze odkrycia Ramóna y Cajala, w tym jego prace nad neuronami i teorią neuronową, która stała się podstawą nowoczesnej neurobiologii.
Dlaczego warto przeczytać? Santiago Ramón y Cajal jest inspirującą postacią, której determinacja i pasja do nauki mogą zachęcić młodych czytelników do zainteresowania się nauką.
Książka dostarcza cennych informacji na temat neurobiologii i historii nauki, co może być interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Książka zawiera ilustracje, które pomagają wizualizować odkrycia Ramóna y Cajala i przybliżają czytelnikom świat mikroskopowych struktur.
„Lucky Luke. Śpiewający drut”
To czterdziesty szósty (!) tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Morrisa, ze scenariuszem René Goscinny’ego.
Toż to klasyka! Znacie tego bohatera?
To jeden z ulubionych bohaterów dzieciństwa mojego męża a co za tym idzie teraz naszych dzieci.
Najnowszy album o legendzie Dzikiego Zachodu autorstwa dwóch sław: Morrisa i Goscinnego!
W tym tomie, Lucky Luke, słynny kowboj, który strzela szybciej niż jego własny cień, staje przed nowym wyzwaniem związanym z budową telegrafu.
Akcja komiksu rozgrywa się w czasach, gdy telegraf był nowością na Dzikim Zachodzie. Lucky Luke zostaje wynajęty, aby zapewnić bezpieczeństwo ekipie budującej linię telegraficzną. Projekt ten napotyka na wiele przeszkód, w tym sabotaż ze strony przeciwników postępu technologicznego oraz ataki bandytów, którzy nie chcą, aby telegraf dotarł do ich terenów.
Jak zawsze, komiks pełen jest humoru, szybkiej akcji i niespodziewanych zwrotów fabularnych.
„Idefiks i Nieugięci. Idefiks i druid”
To piąty tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Philippe Fenecha, ze scenariuszem Matchew Chquet.
Lubię tą serie komiksów ze względu na specyficzne poczucie humoru autora no i bohaterów osadzonych w ciekawych czasach historycznych.
To kolejny tom serii komiksów, która skupia się na przygodach Idefiksa, wiernego psa Obeliksa, oraz jego przyjaciół z grupy Nieugiętych. Seria ta jest spin-offem popularnych komiksów o Asteriksie i Obeliksie, jednak koncentruje się na przygodach zwierzęcych bohaterów.
W piątym tomie serii, Idefiks i jego przyjaciele stają przed nowym wyzwaniem, gdy muszą pomóc druidowi, który znalazł się w tarapatach. Druid, znany ze swoich magicznych mikstur i mądrości, potrzebuje pomocy, aby odzyskać ważny składnik do swoich eliksirów, który został skradziony przez Rzymian.
Komiks pełen jest humoru, dynamicznej akcji i niespodziewanych zwrotów fabularnych, które zadowolą zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.
Fani serii o Asteriksie i Obeliksie będą zachwyceni, mogąc śledzić przygody Idefiksa i jego przyjaciół.
egzemplarz recenzencki
„Pan Borsuk i pani Lisica. Karnawał”
To piąty album z serii Mój pierwszy komiks 5+ zilustrowany przez francuskiego autora Eve Tharlet, ze scenariuszem Brigitte Luciani.
Jestem absolutnie zakochana w delikatnych i pięknych ilustracjach.
Zawsze z przyjemnością sięgam po kolejny tom tej serii, czytając go mojej trzyletniej córeczce, która zdaje się lubi go tak samo jak ja.
Tegoroczna zima jest długa i bardzo sroga.
Mróz bezlitośnie skuwa ziemię, która nie rodzi plonów, a zwierzętom powoli kończą się zapasy.
Na szczęście lisy i borsuki to dzielne stworzenia!
Postanawiają przegonić zimę… zabawą, śpiewem i tańcem!
Czy zagrają na nosie śnieżnej królowej, która ustąpi pola wiośnie?
Przy odrobinie magii wszystko jest możliwe.
Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów.
Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.
soooo in love with it.❤️