Najpopularniejsze komiksy u nas w domu?

Jest takich wiele bo moje dzieci to wielcy fani tego gatunku literackiego.

Dzięki komiksom między innymi polubili samodzielne czytanie i choć sięgają teraz po przeróżne gatunki i pozycje literackie to do komiksów wracają wciąż i wciąż i pilnie śledzą nowości swoich ulubionych serii.

Dzisiaj chciałam zaprezentować wam trzy bardzo lubiane przez moje dzieci serie Wydawnictwa Egmont.

 

 

„Piękna i Bestia”

To już kolejny tom wspaniałej serii „Klasyczne baśnie Disneya” ze scenariuszem Bobbi J.G. Weissa i Silvi Dell’Amore oraz rysunkami Colleen Doran.
Moja córka nastolatka bardzo lubię tę serię a i ja sama muszę przyznać mam do niej sentyment, jako, że wiele albumów tych komiksów to moje bajki z dzieciństwa!
Seria przeznaczona jest dla małych i dużych czytelników – to komiksowe adaptacje wspaniałych filmowych opowieści.

Tym razem „Piękna i Bestia”! Czy znacie tę historię?

 

 

 

„Lucky Luke. Dwudziesty pułk kawalerii” tom 27

To już 27 album autorstwa mistrzów komiksu: Morrisa i Goscinnego.

To seria to której sentyment ma mój mąż a i wszystkie dzieci lubią postać sławnego Lucky Lukea.

Lucky Luke, legenda Dzikiego Zachodu, nie ma chwili spokoju. Zostaje poproszony przez rząd Stanów Zjednoczonych o wypełnienie delikatnej misji – musi doprowadzić do utrzymania pokoju z Czejenami. Samotny Kowboj stawi czoło nie tylko koalicji walecznych plemion, ale też zafiksowanemu na punkcie regulaminu pułkownikowi amerykańskiej kawalerii. Na szczęście będzie mógł liczyć na pomoc pewnego szeregowego żołnierza i – jak zwykle – wiernego Jolly Jumpera.
Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

 

 

 

„Smerfy w Pilulicie”

To już 31 tom popularnej serii ze scenariuszem Alaina Jost i Thierrego Culliforda oraz rysunkami Pascala Garray.

Czy znacie bajkę o Smerfach? Ja owszem, to wieczorynki z mojego dzieciństwa!
Ten album o Smerfach, dość spokojnych istotach, które lubią opowieści o szalonych przygodach.
Poeta często miewa natchnienie, ale inne Smerfy rzadko kiedy chcą słuchać jego nudnawych utworów. W końcu dostaje dobrą radę: napisz książkę pełną przygód i niezwykłych wydarzeń, bo wszyscy lubią takie opowieści. Ale czy łatwo jest zaspokoić gusta odbiorców? Zobaczmy, czy Poeta będzie w stanie wymyślić historię, którą czyta się z zapartym tchem!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.