Lektury szkolne
Lubiliście je czytać? Jaka była wasza ulubiona?
A czy wasze dzieci lubią je czytać?
U nas różnie to bywa.
Niektóre są czytane chętniej, inne mniej. Trochę zmienia się to z trudnością lektur a trochę też z ich typem, niektóre bardziej podobają się chłopcom a inne dziewczynom.

Odkryłam już jakiś czas temu serię lektur w komiksie wydawnictwa Egmont.
Uważam że to wspaniały pomysł na zaangażowanie dzieci w książkę czasem niełatwą, bo przecież dzieciarnia komiksy uwielbia.
Nawet jeśli ten komiks nie zastąpi przeczytania oryginału to na pewno przyda się do zrozumienia dzieła, przeniesienia się w jego świat, zapamiętania najważniejszych wątków i wbudowywania ich do pamięci (bo angażujemy więcej zmysłów), do powtórek a przede wszystkim do tego by dziecko samodzielnie sięgnęło po klasykę!

 

Wcześniej pokazywałam wam na blogu poprzednie tytuły: „Wehikuł czasu” Wellsa i „W 80 dni dookoła świata” Verne’a ale w serii są jeszcze „Biały kieł” Londona i „Wyspa skarbów” Stevensona   „Przygody Tomka Sawyera” Twaina, „Ivanhoe” Scotta, „Trzej Muszkieterowie” Dumasa i „20000 mil podmorskiej żeglugi” Verne’a.

 

 

 

 

„Adaptacje literatury. Opowieść wigilijna”

to graficzna adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa, która jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych opowieści świątecznych na świecie. Komiksowa wersja tej historii przenosi czytelników do wiktoriańskiego Londynu, gdzie poznają losy Ebenezera Scrooge’a, skąpego i zgorzkniałego starca, który przechodzi niezwykłą przemianę.

Historia skupia się na Ebenezerze Scrooge’u, który jest znany ze swojego skąpstwa i niechęci do świąt Bożego Narodzenia. W noc wigilijną odwiedzają go trzy duchy: Duch Przeszłych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Obecnych Świąt Bożego Narodzenia i Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z duchów pokazuje Scrooge’owi różne aspekty jego życia, co prowadzi do głębokiej refleksji i ostatecznej przemiany.

Główna oś fabuły skupia się na wewnętrznej przemianie głównego bohatera, który z zimnego i skąpego człowieka staje się osobą pełną ciepła i hojności.

Komiks podkreśla wartości takie jak miłość, hojność, współczucie i znaczenie rodziny.

Adaptacja komiksowa pozwala na nowo odkryć klasyczną historię Dickensa w atrakcyjnej i przystępnej formie.

 

 

 

 

 

„Adaptacje literatury. Nędznicy”

to graficzna adaptacja klasycznej powieści „Nędznicy” (Les Misérables) autorstwa Victora Hugo. Ta adaptacja przenosi czytelników do XIX-wiecznej Francji, gdzie śledzą losy Jeana Valjeana, byłego galernika, który stara się odmienić swoje życie.

Historia opowiada o Jeanie Valjeanie, który po 19 latach spędzonych w więzieniu za kradzież chleba, zostaje zwolniony warunkowo. Próbując zacząć nowe życie, Valjean napotyka na wiele przeszkód, w tym nieustępliwego inspektora Javerta, który ściga go za złamanie warunków zwolnienia. W tle tej osobistej historii rozgrywają się wydarzenia rewolucyjne, które kształtują losy bohaterów. Komiks ukazuje trudne warunki życia biedoty w XIX-wiecznej Francji oraz dążenia do sprawiedliwości społecznej i rewolucji.

Adaptacja komiksowa pozwala na nowo odkryć klasyczną historię Victora Hugo w atrakcyjnej i przystępnej formie.

Ten komiks to doskonała lektura, która przyciągnie zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, oferując im nową perspektywę na klasyczną historię Victora Hugo.

 

 

 

 

„Klasyczne baśnie Disneya. Pinokio”

to graficzna adaptacja filmowej opowieści Disneya o drewnianym chłopcu, który marzy o tym, by stać się prawdziwym chłopcem. Historia ta, pierwotnie napisana przez Carlo Collodiego, została zaadaptowana przez Disneya i stała się jedną z najbardziej znanych i uwielbianych baśni na świecie.

Historia opowiada o Pinokiu, drewnianej marionetce stworzonej przez stolarza Geppetta. Pinokio marzy o tym, by stać się prawdziwym chłopcem. Jednak, aby to osiągnąć, musi udowodnić, że jest odważny, prawdomówny i bezinteresowny. W trakcie swojej podróży Pinokio napotyka na wiele przeszkód i pokus, które sprawdzają jego charakter.

Adaptacja komiksowa pozwala na nowo odkryć klasyczną historię Pinokia w atrakcyjnej i przystępnej formie.

 

 

egzemplarz recenzencki