Dzień dobry!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj książki dla dzieci o emocjach.

Emocje to dla każdego ważny temat i dla dorosłego i dla dzieci.
Moim zdaniem warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci rozpoznawać je i nazywać.
Wiele problemów i u dzieci i u dorosłych również wynika w niewiedzy w tym temacie, dlatego bardzo polecam Wam poniższe lektury.

Dodam od razu, że seria Smaczna Banda i emocje wydawnictwa Harper Kids to jednak z ulubionych mojej młodszej córeczki i zawsze bardzo wyczekuje na nowe części.

 

„Fajny Cieciorek. Smaczna Banda i emocje ” Jory John
Z ilustracjami Peta Oswalda w tłumaczeniu Sabiny Bauman.

Książka dedykowana jest przedszkolakom, czytelnikom w wieku 3-7 lat.

Jej bohaterem jest Fajny Cieciorek, który za wszelką cenę poszukuje swojego sposoby na to by w świecie uchodzić za fajnego. Czym jest zatem fajność – rozmyśla i poszukuje i próbuje – może trzeba nosić ciemne okulary a może chodzi o specjalny sposób mówienia, a może super ciuchy czy inne gadżety? Czym skończą się te poszukiwania?

Bardzo wartościowa i na czasie książeczka, bo każde dziecko chce być akceptowane wśród rówieśników, każde chce w niej zaistnieć i ważne by wierzyło w siebie i w to, że by być fajnym równa się nie kreacja, ale bycie sobą.

Książka jak zawsze ma świetne, zabawne ilustracje.

Jest ładnie wydana, w twardej oprawie, ma 32 strony.

 

 

 

„Smaczna Banda i Wolny Wybieg” Jory John

Z ilustracjami Peta Oswalda w tłumaczeniu Sabiny Bauman.

Książka dedykowana jest przedszkolakom, czytelnikom w wieku 3-7 lat.

Świetna książka, która w ciekawy sposób ujmuje temperamenty ludzi.

Głównymi bohaterami są tu jaja zamieszkujące taki kartonik, wytłaczankę. Są tam w przewadze ekstrawertycy, którzy uwielbiają wspólną zabawę i są super towarzyskie.

Jest jednak jedno jajo – introwertyk, który swoje baterie doładowuje w ciszy, spokoju i odosobnieniu. Odpoczywa w samotności i uwielbia po prostu czytać książki. Czy to znaczy, że jest gorszy, smutny, samotny? Nie. On też lubi czasem imprezowe towarzystwo, ale na co dzień preferuje inny sposób życia i to też jest ok.

 

 

Po więcej informacji odsyłam was na stronę wydawnictwa.