Dzień dobry!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj książki dla dzieci o emocjach.

Emocje to dla każdego ważny temat i dla dorosłego i dla dzieci.
Moim zdaniem warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci rozpoznawać je i nazywać.
Wiele problemów i u dzieci i u dorosłych również wynika w niewiedzy w tym temacie, dlatego bardzo polecam Wam poniższe lektury.

Dodam od razu, że seria Smaczna Banda i emocje wydawnictwa Harper Kids to jednak z ulubionych mojej młodszej córeczki i zawsze bardzo wyczekuje na nowe części.

Ostatnio pokazywałam wam tutaj „Fajnego cieciorka” oraz „Smaczną bandę i wolny wybieg”, dzisiaj czas na kolejną świeżynkę w temacie.

 

„Domowa Pyra” Jory John
Z ilustracjami Peta Oswalda w tłumaczeniu Sabiny Bauman.

Książka dedykowana jest przedszkolakom, czytelnikom w wieku 3-7 lat.

Opowieść tej książeczki choć przeznaczona dla młodszych czytelników, z pewnością może dotyczyć i tych starszych a nawet dorosłych. Jest bardzo na czasie i dotyka problemu, które wydaje się, że współcześnie może narastać.

Główna bohaterka Pyra to przeuroczy kartofelek, który bardzo ceni sobie wygodę. Ma pod ręką wszystko, czego potrzebuje, by dobrze się bawić i nie ruszać z domu. Ba, Pyra nie musi ruszać się nawet ze swej kanapy, bo pod ręką ma zestaw pilotów, przed oczami kilkanaście ekranów, na których wyświetlane są jej ulubione programy i nieprzerwane relacje z życia jej przyjaciół. Ma urządzenie do podawania przekąsek, do malowania paznokci, a nawet zdalnie sterowaną szczoteczkę do zębów. To gwarancja wygody, ale… czy to wygoda sprawia, że życie jest piękne? Pewnego dnia Pyrę zaskakuje przerwa w dostawie prądu, która zmusi ją do wyjścia na dwór, a w rezultacie zmieni nieco jej priorytety.
Ta zabawna i mądra opowieść pomoże w przystępny sposób zaprosić dziecko do rozmowy o potrzebie równowagi pomiędzy światem online a tym, który widać za oknem. Historia uroczego kartofelka da do myślenia również starszym czytelnikom.

 

Po więcej informacji odsyłam was na stronę wydawnictwa.