Witam was w kolejnym książkowym wpisie.
Tym razem chciałam przedstawić Wam moje inspiracje na Książkowe prezenty na Zajączka.

Zwyczaj ten przywędrował do nas z Niemiec.
Szczególnie cieszy dzieci, choć nie tylko.
Wielkanocny zajączek w pierwszy dzień świąt obdarowuje drobnymi upominkami domowników.
Jakie pomysły na wielkanocne prezenty? Książki – dla mnie to zawsze prezentu numer 1 🙂

W tym wpisie chciałam przedstawić wam 4 książki, wartościowe jako pozycje wydawnicze a niedrogie, idealnych na drobny podarunek. Będzie coś dla najmłodszych i dla starszych.

 

 

„Święty Antoni z Padwy” Eliza Piotrowska seria Święci Uśmiechnięci wydawnictwa Święty Wojciech

Bardzo lubimy i bardzo sobie cenimy z dziećmi ta serię. To krótkie książeczki w których w zabawny wierszowany sposób ukazane są życiorysy świętych (raczej tych bardziej znanych i popularnych).
Książki są bardzo ładnie wydane, w twardej okładce, ciekawie i zabawnie ilustrowane – podobają się dzieciom.

Mamy w swojej kolekcji już kilka tytułów, m.in żywoty świętych takich jak Mikołaj, Kinga, Franciszek.

W tej części poznajemy życie świętego Antoniego z Padwy. Autorka opisała je w zabawny, ciekawy sposób bo okazuje się, że ze świętymi też można się pośmiać a przy okazji brać z nich przykład.

Polecamy tą miłą i pożyteczną lekturę.

Wydawnictwo Święty Wojciech, data wydania 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Hania i Staś poznają świat – Nie chcę iść spać” seria Krok po kroku.

Każdemu maluszkowi polecamy tę serię wydawnictwa Wilga.
Bohaterami tej serii są Hania i Staś – dzieci w wieku przedszkolnym a treścią ich codzienne zmagania, problemy, pytania i przygody.
Każdego dnia dzieci dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności.
Myślę, że ich przygody np jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach będą fajnym drogowskazem dla naszych dzieci, które będą utożsamiać się z bohaterami.
W tej książeczce Hania i Staś mają problemy z tym aby wieczorem iść spać – jak popularna jest to postawa wśród maluszków. Nasi bohaterowie a co aż tym idzie i czytelnicy dowiadują się dlaczego sen jest tak bardzo ważny i dlaczego warto odpoczywać. Znajdziemy też wskazówki jak umilić czas pójścia do łóżeczek.

Na końcu książki znajduje się też krótki poradnik dla dorosłych, który pomoże w rozmowie z maluszkami na ten temat.

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2022

 

 

 

 

 

 

 

„Mali wredni wikingowie” Francesca Simon, ilustracje Steve May

Znacie Koszmarnego Karolka? A wasze dzieci go czytają?

To dość kontrowersyjny bohater 😉

Według mnie to całkiem bliski krewny Pipi Langstrumpf 🙂 albo Emila ze Smalandii.

Pamiętam jak kilka lat temu namiętnie zaczytywała się nim moja starsza córka. Byłam wtedy trochę przejęta co też wyjdzie z tego, bo Karolek jawił mi się jako antybohater raczej. Psotny, kłótliwy, krnąbrny, bezkompromisowy – bałam się, że to będzie zły przykład dla mojej grzecznej córeczki 😂
Dziś wiem, że trzeba wierzyć w inteligencję dzieci, że nie taki Karolek straszny jak straszą rodzice 😅, że bardziej należy bać się tego że nasze dzieci są grzeczne bo powinny być raczej kulturalne i asertywne.

Jeśli ten bohater wam się podobał, chciałam polecić wan dzisiaj inną książkę tej samej autorki.

„Mali wredni wikingowie” to również napisana dla dzieci zabawna postać z koszmarnymi bohaterami albo raczej można by powiedzieć wrednymi. Wszystko jednak w granicach dobrego smaku i psikusów raczej więc nie obawiajcie się rodzice. Główni bohaterowie Fanga i Trach robią to co porządni wikingowie robili na co dzień: tropili trolle, plądrowali, najeżdżali i nigdy się przy tym nie nudzą.

Wydawnictwo Znak Emotikon, data wydania 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

„Popękane życie” Joanna Jagiełło

Na koniec mam dla was propozycję na prezent dla starszych dzieci, dla nastolatków albo młodszej młodzieży.

To najnowsza powieść Joanny Jagiełło. Autorka ma w swoim dorobku wydanych ponad trzydzieści książek dla młodzieży, dzieci i dorosłych, które były nagradzane na wielu prestiżowych konkursach literackich jak np konkursie im. Astrid Lindgren, konkursie polskiej sekcji IBBY, więć to już przemawia za jej pisarstwem. Myślę, że pewnie spotkaliście się już wcześniej z jej książkami.

Ta książka to powieść, która porusza ważne tematy – ważne a jednocześnie bardzo trudne. Tutaj cała historia rozpisana jest wokół rozwodu rodziców. Temat relacji w rodzinie kiedy ta rodzina zaczyna się rozpadać może dotyczyć wielu młodych ludzi, którym zapewne wtedy nieobce są poczucie bezradności i osamotnienia.

Trójka rodzeństwa to maturzystka Laura, potem Leo, młodszy brat uczęszczający do liceum oraz Lena, najmłodsza z nich chodząca jeszcze do podstawówki. Dzieciaki są świadkami braku porozumienia rodziców, kłótni, wyprowadzki ojca a potem rozwodu rodziców. Muszą mierzyć się z nową rzeczywistością, niełatwą teraz bo straciły przecież coś co najważniejsze jest chyba w życiu dziecka – bezpieczną przystań – ciepły dom. Jak sobie z tym radzą? Jak się odnajdują w tym – przeczytacie w książce.

Wydawnictwo HarperCollins, data wydania 2022