Cześć!
Witam Was w kolejnym książkowym wpisie.
Dzisiaj mam wam do polecenia Książki z e zwierzętami w roli głównej.

Każdy z nas ma zapewne w pamięci takie książki ze swojego dzieciństwa: „Lessie wróć”, „O psie, który jeździł koleją”, „Przygody kota Filemona” itd.

Dzieci szczególnie mam wrażenie mają upodobanie do takich książek. Jeśli i wasze chętnie sięgają po przygody takich bohaterów, bardzo polecam poniższe pozycje literackie – wybrałam takie dla różnych przedziałów wiekowych dzieci.

 

 

 

„Mój przyjaciel zwierzak” seria Krok po kroku

Zacznę od książeczek dla najmłodszych dzieci, od urodzenia do ok 2-3 lat.

Twardostronicowa, kartonowa seria Krok po Kroku wydawnictwa Wilga uczy dzieci pierwszych słówek i pokazuje świat.

Pięknie wydane, z kolorowymi, łagodnymi, radosnymi obrazkami.

W tej książeczce znajdziemy przedstawione zwierzaczki domowe, takie które mogą być przyjaciółmi dzieci: pies, kot, myszki, chomik, papuga. O każdym zwierzaczku jest również krótki, rymowany wierszyk.

Moje młodsze maluszki bardzo lubią książeczki z tej serii, również ich kontynuacje dla starszych dzieci z cyklu „Hania i Staś poznają świat”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Pająk”

„Motyl”

Seria Pokochaj Naturę Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids

książeczki typu przesuń i odkryj – z ruchomymi elementami, które uwielbiają dzieci.

Akademia Mądrego dziecka to seria, którą bardzo cenimy i kolekcjonujemy z dziećmi z niej tytuły w naszej biblioteczce. Mamy ich całkiem sporo i często pokazuję je wam tu na blogu albo na moim Instagramie.

Mamy o niej jak najlepsze zdanie – to seria wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki te pomagają doskonalić ważne umiejętności: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.

Pokochaj naturę to nowa kategoria w tej serii, w jej skład wchodzą 4 tytuły: Pająk, Motyl, Pszczoła, Biedronka – my wybraliśmy dwa pierwsze. To seria dla odrobinę starszych dzieci 2-3 latków ponieważ w środku zawiera moc ciekawostek z zakresu przyrody, wiedzy o tych konkretnie owadach i o naszej planecie.

Kartonowe, bardzo ładnie wydane książki, świetnie ilustrowane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kocie opowiastki. Cynamon zwany Ancymonem” Magdalena Szczepańska, ilustrowała Kasia Nowowiejska Wydawnictwo Wilga

to już druga książeczka z tej serii, którą mamy u siebie bo bardzo je lubimy. Pierwsza to „Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta” jest w tej serii jeszcze trzecia książka, jej jeszcze nie mamy.

Dzieci (nie tylko z rodzin kociarzy) bardzo lubią kotki i w ogóle zwierzątka a ta książeczka jest pięknie ilustrowana – myślę, że na pewno wszystkim dzieciakom przypadnie do gustu.

W tej części poznajemy Ancymona – uroczego kotka i jego świat, jego dom, jego miejsce. Codziennie dzieje się u niego coś ciekawego bo kotek jak to kotek, chadza własnymi drogami i mają życie pełne przygód.

W książce znajdziemy krótkie opowiadania – idealne by przedszkolakom czytać przed snem, których głównym bohaterem będzie nasz Ancymon. Zawarte w nich treści z pewnością odpowiedzą na różne nurtujące nas pytania w związku z kocimi sprawami typu czy z psami można się zaprzyjaźnić albo czemu ludzie boją się myszy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„To twój dom Mimi” Linda Chapman ilustracje Sophy Wiliams, Wydawnictwo Wilga

„To twój dom…” to książki uwrażliwiające najmłodszych na los czworonogów i zachęcające do adopcji zwierzaków.

To nasza trzecia książeczka z tej serii, bardzo ją lubimy. Pokazywałam wam tutaj już poprzednie części „To twój dom Ptysiu” oraz „to twój dom Lulu”.

To książka dla starszych i młodszych przedszkolaków. Ci starsi być może podejmą dzięki niej próby samodzielnego czytania – książka napisana jest dużą czcionką, prostym językiem, podzielona na krótkie rozdziały, zilustrowana minimalistycznymi obrazkami. Młodsi przedszkolacy na pewno chętnie wysłuchają tej historyjki, szczególnie jeśli są „psiarzami”.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Mimi – urocza kotka o puszystej sierści, która uwielbia się przytulać i obdarzona jest niezwykłym talentem.

Gabrysia i Jacek to bliźniacy, których ulubionym zajęciem jest znajdowanie nowych domów dla niechcianych zwierząt. Czy i tym razem uda im się znaleźć kogoś, kto pokocha Mimi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka” Agnieszka Stelmaszyk, ilustracje Hubert Grajczak, Wydawnictwo Wilga

Nowa seria wydawnictwa Media Rodzina, dedykowana dzieciom które uwielbiają zwierzątka jako bohaterów książek, ale również książki przygodowe i detektywistyczne.

Nieprawdopodobnie zakręcona historia. Czego tu nie ma…

A wszystko tak prosto się zaczyna. Pewnego dnia w biurze Alfreda Wiewióra (niestrudzonego pogromcę niewyjaśnionych zagadek)zjawia się mężczyzna z prośba o pomoc w odnalezieniu walizki. Prywatny detektyw wraz z dwójka przyjaciół Maćkiem Jeżem i Stefanem Dzikiem dość szybko ją znajdują, lecz okazuje się że to dopiero początek zawikłanej historii, w którą wplątują się detektywi.

Książka jest zaskakująca i niezwykle dynamiczna. To szalona historia, pełna zwrotów akcji i trzymającą w napięciu aż do samego końca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Wilk, lew i ja” Christelle Chatel, Wydawnictwo Media Rodzina

Emocjonująca a jednocześnie radosna opowieść dla starszych dzieci i młodzieży.

Główna bohaterka Alma to utalentowana pianistka, która po śmierci dziadka wraca do swojego rodzinnego domu. Na jej drodze życia los stawia wilka i lwiątko, którzy stają się dla niej niezwykłymi przyjaciółmi – takimi od serca i takimi że murem za sobą stają w potrzebie. Kiedy pewnego dnia doświadczają bardzo trudnego zdarzenia – rozdzielenia, robią wszystko by móc ponownie się połączyć – oczywiście niezwykła siła ich przyjaźni napędza motor wydarzających się, kolejnych zdarzeń.

Niezwykła książka.