Taki widok mnie raduje i cieszy!

Moje dzieci z książką ♥

Ta dwójka maluchów jest jeszcze za mała by umieć czytać, ale jak widzicie na zdjęciu uwielbiają „czytać” po swojemu. Uwielbiają czas spędzany z książką, bo kojarzy im się to jako coś przyjemnego – od urodzenia im czytamy – a ci malcy mają ten luksus, że czyta im też starsze rodzeństwo!

Ci malcy uwielbiają komiksy, bo ich starsze rodzeństwo je uwielbia i ciągle je czyta sobie lub im, więc to normalne że potem takie widoki. Malcy ci bowiem naśladują starszych oraz „czytają” z pamięci to co starszacy wcześniej im przeczytali.

A teraz kilka słów o tym co na tapecie u tych pasjonatów komiksów najmłodszych.

Jak zawsze nowości naszego ulubionego Wydawnictwa Egmont.

 

 

„Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie”

To już trzeci lubianej przez moje dzieci serii „Mój pierwszy komiks 5+” Wydawnictwa Egmont.

Publikacje te ukazują się według scenariusza Brigitte Luciani z rysunkami Eve Tharlet.

Bardzo lubimy zarówno subtelne ilustracje, które trafiają do najmłodszych czytelników, jak i tematykę, którą podnoszą kolejne tomy tej serii.

Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów w najnowszym albumie, przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat – wspólne życie. Wolność, braterstwo, równość, tolerancja to pojęcia wyjaśniane małym dzieciom w zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będą mogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie.


„Ewolucja człowieka”
Tom trzeci bardzo lubianej przez moich starszaków (szczególnie przez syna) „Genetyki i ewolucji” z serii „Nauka z komiksem” dla dzieci w wieku 8–12 lat.
To seria popularnonaukowa, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy i poszerza wiedzę ogólną naszych dzieci!
Zakres tematów został opracowany tutaj został  we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników.
Ten właśnie tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty pisane prozą, które jeszcze bardziej szczegółowo omawiają treści naukowe zawarte w komiksie.
Główni bohaterowie czyli Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbę mogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy?
Poznajemy naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiadujemy się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.

 

 

 

reklama