Hej moi drodzy! Jak wasz weekend?

U nas rodzinnie i analogowo. Mniej mnie tu ale przy rodzince więcej.
Udało nam się z dzieciakami całkiem potężne stosiki książek przeczytać (no może nie z najstarszą bo ta woli czytać sobie sama, ale ważne że jeszcze nadal lubi robić to z nami w tym samym pokoju 😉)

Bardzo nam się podoba seria „chcę wiedzieć więcej” wchodząca w skład „Akademii Mądrego Dziecka” wydawnictwa HarperKids.

Akademia Mądrego Dziecka to ceniona przeze mnie i bardzo lubiana przez moje dzieciaki seria. Znajdziemy w niej książki i dla maluszków i małych dzieci ale również dla starszych. I taka jest właśnie podseria Chcę wiedzieć więcej – dedykowana starszym czytelnikom, pragnącym zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób. 

 

 

„Wojny z mikrobami” Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej
Gill Arbuthnott z ilustracjami Marianny Madriz w tłumaczeniu Wojciecha Mikołuszko

To jedna z tych książek, o których możemy powiedzieć „Żywe książki” – z których nauka sama płynie do głowy dziecka przez zabawę.
Taka książka to inwestycja w rozwój wiedzy ogólnej dziecka.

Warto tu przytoczyć przysłowie „Czym skorupka za młodu nasiąknie”.
Dziecko czytając takie książki popularnonaukowe jemu dedykowane, już w najmłodszym wieku, kiedy jego umysł jest bardzo chłonny, wiele wie ale też rozwija swoją ciekawość świata i wiedzy o nim.

Tematyką tej książki jest szeroko pojmowany świat mikrobów, a więc rozwój wiedzy z zakresu biologii i przyrody u dzieci.

Dowiemy się z tej książeczki o tym czemu co jakiś czas wybuchają epidemie, jakie zarazki są najbardziej niebezpieczne, po co się szczepimy i komu zawdzięczamy antybiotyku.
Oczywiście to nie wszystko, bo jest też sporo ogólnie o bakteriach, wirusach, grzybach, chorobach, plagach i zdrowiu.

Polecamy!

 

 

„Jakie zwierzę wybrać” Lucy Beech
Z ilustracjami Anny Chernyshova  w tłumaczeniu Barbary Supeł

To z kolei książeczka dedykowana przedszkolakom i sprawom, które są dla nich ważne.

Wiadomo, że dzieci w tym wieku bardzo są uwrażliwione i wręcz zafascynowane zwierzętami, szczególnie tymi domowymi, które nas otaczają a one mogą się z nimi spotkać.

Ta książka to swoistego rodzaju kompendium po zwierzętach domowych – taki przewodnik w formie opowieści z miłymi, ładnymi ilustracjami, który wprowadzi dziecko  w tą tematykę.

Książka ma jeszcze jeden walor. Może być swego rodzaju poradnikiem i wprowadzeniem do przygotowywania domu, jeśli w rodzinie ma pojawić się zwierzątko.

Myślę, że ta książka może stanowić świetny wstęp do rozmowy o tym, że wierzę w domu to nie tylko przyjaciel i źródło uciech, ale też żywa istota i duża odpowiedzialność.

 

 

Po więcej informacji odsyłam was na stronę wydawnictwa.