Dzień dobry kochani!

Jak wam mija Majówka? Mam nadzieję, że tak miło i przyjemnie jak nam! I, że odpoczywacie, ładujecie baterie emocjonalnie i oddajecie się ulubionym zajęciom jak my ♥

U nas oczywiście czytelnictwo kwitnie!

Witam was więc tutaj w kolejnym wpisie książkowym, w którym to chciałam zwrócić waszą uwagę na ciekawą i wartościową książkę dla dzieci.

 

„Nocowanka w Egipcie” Timothy Knapman, Matt Robertson

seria Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć


Kilka słów o serii Wydawnictwa Harper Kids, którą cenimy i kolekcjonujemy w dziecięcych biblioteczkach:

Akademia mądrego dziecka dla starszych czytelników i czytelniczek. Seria dedykowana dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. „Przygody z nauką”, „Chcę wiedzieć”, „Pomóż mi przetrwać” i inne.


W tej konkretnej serii „Chcę wiedzieć” ukazały się wcześniej książki, które wam tu na blogu prezentowałam, jak choćby: „Świętuj z nami”, „Jak smakuje czekolada na Evereście”, „Jak dawniej żyły dzieci”, „Wielka miska małej sondy”, „Dlaczego jemy rośliny”, „Możemy uratować naszą ziemię”, „Tu jest nasz dom”, „Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc”, „Ja i moje mikroby”.

 

Dzisiaj prezentuję najnowszy tytuł, który przenosi dzieci w świat Starożytności. Myślę, że to znakomity pomył by od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z historią a ta książka przeznaczona jest dla czytelników od 5 lat!

Mali bohaterowie tej niezwykłej książki i ich kotka, a wraz z nimi czytelnicy ruszają na najlepszą nocowankę w życiu – do starożytnego Egiptu.
Będą gośćmi rodziny, która pracuje dla faraona. Na własnej skórze przekonają się, jak mieszkali, co jedli, w co wierzyli i jak spędzali czas ówcześni mieszkańcy doliny Nilu. Dowiedzą się m.in., dlaczego dzieci piły wówczas piwo, wszyscy golili głowy i malowali oczy, a w chlebie był żwir.
Wydarzenia z czasów faraonów staną się jasne jak słońce, hieroglify odsłonią swoje tajemnice, a czytelnicy odkryją, że wiedza wciąga jak pułapki w piramidach.
Nowoczesna, humorystyczna publikacja, która uczy przez zabawę i bawi ucząc. Bogato ilustrowane, wciągające, napisane z niecodziennej perspektywy książki rozwijają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.