Cześć. Mam dzisiaj dla was kolejny wpis książkowy a w nim kilka naprawdę fajnych propozycji dla dzieci w wieku szkolnym 7-12 lat. Mam nadzieję, że znajdziecie tu inspirację. Warto pomyśleć może o ciekawej książce dla dziecka choćby na okazję zbliżających się świąt.

 

 

 

 

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej w Góry! Agnieszka Mielech, ilustracje Magdalena Babińska

Nie wiem czy znacię serię z Emi i jej tajnym klubem przyjaciółek. Jeśli nie, bardzo polecamy, szczególnie innym superdziewczynom! U nas od kilku lat to hitowa seria. I chociaż moja nastolatka z niej wyrasta, to widzę że bardzo ją lubi i ma do niej sentyment bo nadal chce wiedzieć koniecznie co w następnej części. Dobrze, że jeszcze jednak dziewczynka młodsza na pokładzie naszej rodziny, seria wkrótce i dla niej będzie jak znalazł 🙂

Tym razem przenosimy się w iście zimowe, wyjazdowe klimaty bo przyjaciółki planują wyrwać się z miasta i pooddychać świeżym powietrzem a przy tym aktywnie spędzić czas, tym bardziej że zdalna szkoła daje im się już trochę we znaki… Pod wodzą profesora ekipa rusza na górski rajd. Oczywiście nie mogłoby się to zakończyć bez kolejnej tajnej misji.  Polecamy wyruszyć na szlak z tajną ekipą. Hej przygodo!

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021, miękka okładka

 

 

 

„Pstryk! ale historia” tekst Eliza Piotrowska, ilustracje Joanna Gębal

Bardzo wartościowa książka! Wpadła nam w ręce wcześniejsza część tej serii pod tytułem „Stare radio. Wszystko gra!” Byliśmy zauroczeni tą historią w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Jak tylko zobaczyliśmy tą nowość, wiedzieliśmy, że chcemy ją przeczytać. Świetna jest ta seria opowiadająca najmłodszym o tym jak żyło się wcześniejszym pokoleniom, ubrana w ciekawą fabułę.

Tym razem trójka przyjaciół Wojtek, Arek i Adaś spędzają razem wakacje. Wspólnie nurkują, taplają się w wodzie, urządzają sobie zawody pływackie i poszukują wodnych skarbów. Podczas jednej z takich zabaw wyławiają tajemniczy przedmiot. Szybko okazuje się, że jest wartościowy z historycznego punktu widzenia. To aparat fotograficzny starej daty, który kryje w sobie kliszę. Chłopcy postanawiają wywołać zdjęcia. Znajdują na nich zagadkę, którą podejmują się rozwiązać.

Wydawnictwo Wilga, twarda okładka, data wydania 2021

 

 

 

„Minecraft Frigiel i Fluffy. Początek” Frigiel – Ange

Moje dzieciaki starszaki są wielkimi fanami gry Minecraft. Czytają wszystko w tej tematyce, co tylko wpadnie im w ręce. Jeśli wasze dzieci mają podobne zainteresowania to bardzo polecamy wam tą serię. W jej skład wchodzą trzy książki o tytułach „Na tropie skarbu”, „Na pomoc Fluffy’emu”, „Festiwal smoka”.

Akcja rozgrywa się w wiosce Lanniel gdzie mieszka Frigiel i jego wierny kompan pies Fluffy oraz ich przyjaciele: Jenna, Erikh oraz Ophelia. Dookoła wioski rozciąga się mroczny las, w którym kryją się liczni wrogowie.
W każdej części nasi bohaterowie bohatersko ratują kogoś z opresji czy też z niebezpieczeństwa napotykając na swojej drodze niebezpieczne potwory a także niezbyt przyjaźnie nastawionych mieszkańców lasu.
Każda część to niezwykła przygoda tej ekipy przyjaciół.

Wydawnictwo RM, data wydania 2021, miękka okładka