Czy wiecie, że 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia według Kalendarza Świąt Nietypowych? Ja mam wrażenie, że coraz bardziej znane i popularne jest to święto. Może to za sprawą przedszkoli i placówek nauczania wczesnoszkolnego, które je popularyzują?
W każdym razie pomyślałam sobie, że to świetna okazja by pokazać wam nasze nowości czytelnicze z Misiem w roli głównej.

 

 

Miś Paddington to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów bajek dla dzieci!
Książki z nim świetnie nadają się do czytania dzieciom przed snem moim zdaniem.
Przygody tego uroczego niedźwiadka zawsze dobrze się kończą, a ich niespieszne tempo, ciepły humor i pozytywne przesłanie sprawiają, że Paddington to odpowiedni towarzysz nawet dla bardzo młodych i wrażliwych odbiorców.
Te książeczki wyciszają, uspokajają, ale też bawią i ciekawią.

„Paddington daje sobie radę” to już klasyka literatury dziecięcej.
Opowieść autorstwa Michaela Bonda, wydana po raz pierwszy w 1958 roku, z miejsca podbiła serca zarówno młodych, jak i tych nieco starszych czytelników. „Codzienne obowiązki mogą być sporym wyzwaniem. Gdy państwo Brownowie zachorowali, a pani Bird wyjechała, Paddington musiał wziąć sprawy w swoje łapki. Wszystko jednak wymknęło się niedźwiadkowi spod kontroli… Kawa o smaku kapusty, przerośnięte kluski, powódź w pralni – a to nie koniec. Czy Paddington opanuje ten puchaty chaos, który wywołał? ”

„Paddington za granicą” Paddington, elegancki niedźwiadek w kapeluszu, przybysz z dalekiego Peru, już wie, że kanapka z marmoladą najlepiej smakuje we własnym domu. Zwłaszcza gdy przygotuje ją pani Bird. Co takiego musi się wydarzyć, żeby Paddington zamienił swój sfatygowany kapelusz na francuski beret? Wycieczka do Francji! Tylko czy niedźwiadki mają paszporty i mogą podróżować samolotem? Paddington udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet nad ogniskiem da się przygotować najbardziej wykwintnie danie kuchni francuskiej – ślimaki! Pod warunkiem że włoży się w to dużo puchatego serca.

Wydawnictwo Znak, data wydania 2021, twarda okładka

 

 

 

 

 

 

Kartonowe książeczki dla maluchów – mam do nich słabość 😄
w domu kolekcję mamy sporą, ale dzieci też dużo. Bardzo przyjemną dla mnie perspektywą jest, to że korzysta z nich właśnie trzecie dziecko, a powoli wyciąganie do nich rączki dziecko numer cztery 🙂

Dzisiaj chciałam polecić wam serię twardostronnicowych książeczek Wydawnictwa Wilga z ruchowymi elementami

„Miś Pracuś. W kosmosie”, „Miś Pracuś Zimowe zabawy”  Książeczki w fajny sposób uczą dzieci nowych słówek, pokazują świat. Składają się z 8 sztywnych stron w twardej okładce. Znajdziemy w nich zarówno piękne, bogate, ilustracje, ruchome elementy tak lubiane przez dzieci oraz krótkie teksty do czytania przez rodzica.
To nie tylko książki, to również zabawki edukacyjne. Mój maluch długie minuty spędza przesuwając ruchome elementy, odkrywając niespodzianki (co jest błogosławieństwem szczególnie rano, gdy zajmie się nimi i da nam jeszcze chwilę 😄 ).

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kocham cię, najmocniej na świecie” Anna Paszkiewicz, ilustracje Marta Rydz – Domańska

Pięknie wydana książeczka z miśkami w roli głównej.
To krótkie opowiadania dla najmłodszych dzieci, napisane prostym językiem, pełne spokoju, idealne by się wyciszyć. Myślę że dwuipół, trzylatek spokojnie skupi się przez te kilka minut i posłucha opowiadania.
To historie o niedźwiadkach, które wiosną budzą się ze snu zimowego, budzi się do życia również przyroda.
To proste historie epatujące dobrem, troską miłością.
A co bardzo tu fajne – są uroczo zilustrowane!

Wydawnictwo Wilka, twarda okładka, data wydania 2021.