Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj chciałam pokazać wam nasze nowości książkowe. To prawdziwy rarytas u na, bo są to komiksy. Moja dzieciarnia jest naprawdę ogromnymi fanami takiego typu literatury.

Zobaczycie tutaj tytuły, które zabieramy ze sobą na urlop by umilić sobie wyjazdowy czas.

 

 

„Sisters. Chyba śnisz!”

To już 17 tom komiksu, który bardzo lubi moja nastolatka według scenariusza Christophe Cazenovea i Williama Maurya z rysunkami Williama Maurya.

To kolejny tom traktujący o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. W tym odcinku wszystko zaczyna sie od tego, że Wendy przynosi do domu indiański łapacz snów. Od tej pory Marine ma obsesję na punkcie chwytania dobrych snów, żeby nigdy nie mieć koszmarów. A jakie będą konsekwencje tego, że we śnie Wendy pojawi się jej młodsza siostra? Szalone dziewczynki potrafią sprawić, że każda sytuacja staje się śmieszna lub… straszna!

 

 

 

 

 

 

 


„Fibi i Jednorożec – Szepty i rżenia”

To już 10 tom komiksu, który bardzo lubi moja nastolatka według scenariusza i z rysunkami Dana Simpsona.

Cała seria to humorystyczne opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Gdy Fibi nie może skupić się na pracy domowej, Marigold rzuca na nią zaklęcie koncentracji. Nie bierze jednak pod uwagę wszystkich możliwych konsekwencji… Gdy zaś Marigold po raz kolejny nie jest w stanie oderwać wzroku od własnego odbicia, Fibi postanawia poszukać skutecznego rozwiązania nawracającego problemu. Szybko jednak odkrywa, że przyzwyczajenie jest drugą naturą jednorożca… W każdej sytuacji — czy to podczas wizyty w operze goblińskiej, czy też przy okazji lekcji pływania — obie udowadniają, że prawdziwa przyjaźń otwiera drogę do niekończącej się przygody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Klasyczne baśnie Disneya. Śpiąca Królewna”
To jest seria, którą ja osobiście uwielbiam i kolekcjonuję (oczywiście dla dzieci 😉 bo to są moje bajki z dzieciństwa, teraz w fantastycznej komiksowej odsłonie.
To przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Śpiąca Królewna”!
Dawno temu w odległym królestwie przychodzi na świat piękna królewna, na którą zła Czarownica rzuca klątwę. By ocalić Aurorę przed straszliwym losem, trzy dobre wróżki postanawiają zabrać ją z zamku i ukryć przed siłami zła. Jednak gdy w dniu swoich szesnastych urodzin królewna zakochuje się w przystojnym królewiczu, Czarownica wpada na jej trop…
Komiks o miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody, i niegasnącej nadziei na to, że dobro ostatecznie zatriumfuje.

 

 

 

 

 

 

 

„Śledztwa Enoli Holmes. Czarny powóz”

To już tom 7 tej serii według scenariusza Sereny Blasco z rysunkami Lucie Arnoux.
Nie wiem czy już znacie graficzną adaptację serii powieści Nancy Springer o młodszej siostrze słynnego detektywa Sherlocka.
Komiksowa saga o Enoli szybko stała się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszych tomów cyklu książkowego nakręcono także dwa widowiskowe filmy.
Enola przestała używać przebrań, bo już nie musi się ukrywać przed światem i braćmi. Czy to oznacza, że rozpocznie spokojne, poukładane życie? Nic z tych rzeczy! Kiedy tylko nadarza się sposobność rzucenia się w wir przygody, młoda detektywka od razu z niej korzysta. Razem z Sherlockiem zabiera się za rozwikłanie zagadki zniknięcia malarki, której mężem jest przystojny lord. Podczas niebezpiecznego dochodzenia bohaterowie będą musieli wytężyć wszystkie swoje zdolności śledcze, aby poznać prawdę!
Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na historii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i uznanie czytelników. Od siódmego tomu rysunki są dziełem Lucie Arnoux, ilustratorki książek dla dzieci, dla której „Enola” to pierwsze duże wyzwanie komiksowe.

 

 

 

 

 

 

 

 


„Pan Borsuk i pani Lisica. Jestem sobą”
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet

To szósty album z serii „Pan Borsuk i pani Lisica” Mój pierwszy komiks 5, którą uwielbia moja młodsza córeczka.
Mała Róża coraz częściej się zastanawia, kim tak naprawdę jest i gdzie jest jej miejsce na świecie. Tymczasem pewien żbik w towarzystwie przebiegłych żenet przygotowuje niezwykłe widowisko. W gałęziach drzew zamierza dać popis swoich umiejętności. Jednak żbik nie jest tym, za kogo się podaje, a jego tajemnica pozwoli Róży zrozumieć, że jej nowa rodzina kocha ją ponad wszystko.
Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

 

 

 

 

 

 

 

 


„O czym szumią wierzby. Nieproszeni goście”

Czwarty tom serii Mój pierwszy komiks 5+ według scenariusza i z rysunkami Michel Plessix.
Ropuch wyciągnął lekcje ze swoich brawurowych przygód i postanowił się zmienić. Koniec z automobilami i szaleńczą jazdą. Od dzisiaj będzie łagodny jak baranek, sumienny i roztropny. Zajmie się uprawą kwiatów i będzie wiódł życie przykładnego ziemianina. Ale, ale… Nieszczęście! Ktoś najechał jego posiadłość! Łasice, kuny i gronostaje z puszczy zasiedliły ropusze ziemie i wdarły się do jego rezydencji! Rozsierdzony Ropuch, wbrew wcześniejszym obietnicom, podjął ostateczną decyzję: za wszelką cenę musi odzyskać swój dwór! Szykuje się niezła draka…
Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę literatury angielskiej, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, subtelna i pełna fantazji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Lucky Luke. Wielki książę” tom 40
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris

Tym razem Lucky Luke podejmuje się niezwykłego zadania – towarzyszy i ochrania wielkiego księcia Leonida z Rosji. Ten carski przyjezdny chce odkryć Dziki Zachód i jego folklor przed podpisaniem ważnego traktatu ze Stanami Zjednoczonymi. Z tłumaczem Wielkiego Księcia będą więc podróżować po kraju, ścigani przez tajemniczego terrorystę próbującego zamordować dyplomatę. Ich podróż rozpoczyna się w Kansas, mieście, w którym spotykają się kowboje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to