Cześć kochani!

Witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Ostatnio moje dzieci przeżywają silną „fazę” na czytanie komiksów.

Komiksy zawsze lubili, w końcu to na nich uczyli się czytać a przecież dla małego czytelnika nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż szybko i samodzielnie przeczytana książka. A komiksy oczywiście tę satysfakcję dają, bo więcej w nich rysunku niż treści.

Poniżej przedstawiam wam dwa nowe tytuły Wydawnictwa Egmont, które poleca moja córka.

 

 

💚 „Kumpelki. Kumpelki na wsi”

to już szósty tom przygód tych bohaterów (a niedawno pisałam wam tutaj o tomie pierwszym – jak ten czas leci…) zilustrowany przez francuską autorkę Philippe Fenech, ze scenariuszem Christophe Cazenove.

Moja córka nastolatka uwielbia ten komiks i od razu tu napiszę, że on właśnie do nastolatków jest kierowany!

Opowiada on o perypetiach nastoletniej Jessiki i jej najbliższych kumpelek ze szkoły.
Dziewczyny wszystko robią razem – chodzą na zakupy, do kina czy na imprezy, wspólne też próbują sobie radzić z codziennymi kłopotami i oczywiście chłopakami.
Ale czasami ma się dość nawet najlepszych koleżanek!
Komiks przepełniony jest humorem, żartami, psikusami które bardzo trafiają w gust nastolatków.

Rok szkolny nareszcie się skończył i kumpelki oddają się zasłużonemu odpoczynkowi. Jednak dla Jessiki wakacje nie zapowiadają się wesoło – rodzice wysyłają ją na miesiąc na wieś, do dawno niewidzianej ciotki i kuzynki. Życie na wsi radykalnie odbiega od tego, do czego Jess jest przyzwyczajona. No i jak wytrzyma tyle czasu bez koleżanek?

 

 

 

💚„Diabełki – Brat i siostra na zawsze! ” Scenariusz i Rysunki: Olivier Dutto

Serie komiksowe wydawnictwa Egmont to jedne z tych najulubieńszych. Często tu pokazujemy wiele wiele propozycji (i będziemy nadal 🙂 a dzisiaj komiks francuski z kategorii komiks europejski i z serii „Komiksy są super!” w której znajdziemy te z kategorii: humor.

Nie ma nic lepszego niż książka z którą i dzięki której będziemy mogli się pośmiać i poprawić sobie humor, prawda?

Tytułowe Diabełki to rodzeństwo, które ma same wybuchowe pomysły. Rodzice ledwie wytrzymują z Niną i Tomkiem. Szalone dzieciaki, kiedy nie trzymają wspólnego frontu przeciwko mamie i tacie, robią sobie nawzajem kawały… a dokładniej mówiąc: nie mogą żyć bez robienia sobie na złość! Sprytna Nina uważa dzień za stracony, jeśli nie doprowadzi do ukarania brata przez rodziców, z kolei Tomek wykorzystuje każdą okazję, aby zdezintegrować siostrę, którą podejrzewa o bycie agentką kosmitów. Bywa jednak, że rodzeństwo łączy siły w sytuacjach wymagających współpracy. Wtedy okazuje się, że diabełki naprawdę nie potrafią bez siebie żyć, a co więcej, uświadamiają sobie, że są bratem i siostrą na zawsze!
„Diabełki: to jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Niniejszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Uwaga, głupawy brat!”, „Sama radość!” i „Siostra na sprzedaż”.

 

Po więcej zapraszam na stronę Wydawnictwa Egmont

 

 

 

 

 

 

reklama