Cześć kochani!

Witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Ostatnio moje dzieci przeżywają silną „fazę” na czytanie komiksów.

Komiksy zawsze lubili, w końcu to na nich uczyli się czytać a przecież dla małego czytelnika nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż szybko i samodzielnie przeczytana książka. A komiksy oczywiście tę satysfakcję dają, bo więcej w nich rysunku niż treści.

Tegoroczne wakacje upływają nam jednak na częstych i licznych wycieczkach do biblioteki i księgarni po nowości z tej dziedziny.

Poniżej przedstawiam wam trzy nowe tytuły Wydawnictwa Egmont, które poleca moja córka.

 

 

 

💚 „Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt”

to już trzeci tom przygód tych bohaterów  zilustrowany przez francuską autorkę Lenę Sayaphoum, ze scenariuszem Jérôme Hamon.

Większość dziewczynek lubi tańczyć i wiele z nich marzy by zostać baletnicą. Moja córka też miała taki czas kiedy chodziła na zajęcia baletowe, w domu chodziła w stroju baletnicy i czytała wszystko o balecie i wszystko gdzie bohaterkami były baletnice. Teraz też uwielbia taniec, choć woli ten nowoczesne, ale sentyment do baletu został.

Ten komiks zawiera opowieści o dwóch siostrach – tytułowej Emmie i Wiolecie, z których jedna chce zostać primabaleriną, a druga widzi swoją przyszłość w tańcu nowoczesnym.
Wioletta przygotowuje się do spektaklu, który Opera Paryska ma wystawić w Londynie, ale dziewczyna nie jest pewna swoich możliwości, które wynikają z obniżonego poczucia własnej wartości.
Tymczasem Emma ciężko ćwiczy taniec nowoczesny, aby wraz z zespołem hip-hopowym wziąć udział w castingu do teledysku. Robi postępy, a jednak kierujący grupą taneczną Jake wciąż nie jest zadowolony z jej stylu.
Obie siostry mają przed sobą wyzwania, ale też wolę walki i stawiania im czoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

💚 „Sisters. Uda się czy się nie uda?”

to już szesnasty (!) tom przygód tych bohaterów (a wszystkie wcześniejsze zostały u nas przeczytane!)  zilustrowany przez francuskiego autora Williama Maury, ze scenariuszem Christophe Cazenove i Williama Maury.

Moje dzieciaki uwielbiają Sisterki jak je nazywają, czyta je i córka i syn. Często słyszę podczas tego ich czytania jak się zaśmiewają z humoru, którym książki są przepełnione. Czasem przychodzą fajniejsze fragmenty przeczytać i pokazać mi 🙂

Najnowszy tom pełnej gagów i niespodziewanych sytuacji serii o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine powoli dorasta – i choć niestety nie robi się mądrzejsza, to na pewno jest coraz sprytniejsza. Jej podstępy mocno zadziwiają Wendy, ale też działają jej na nerwy jak to z rodzeństwem bywa. Starszej siostrze mimo wysiłków, coraz trudniej utrzymać Marine w ryzach, a kiedy szalona mała blondynka zacznie się bawić w „uda się czy się nie uda”, śmiesznym i strasznym sytuacjom nie ma końca… 

 

 

 

 

 

💚 „Kumpelki. I kto jest najlepszy?”

to już drugi tom przygód tych bohaterów (ostatnio pisałam wam tutaj o tomie pierwszym) zilustrowany przez francuską autorkę Philippe Fenech, ze scenariuszem Christophe Cazenove.

Moja córka nastolatka uwielbia ten komiks i od razu tu napiszę, że on właśnie do nastolatków jest kierowany!

Opowiada on o perypetiach nastoletniej Jessiki i jej najbliższych kumpelek ze szkoły.
Dziewczyny wszystko robią razem – chodzą na zakupy, do kina czy na imprezy, wspólne też próbują sobie radzić z codziennymi kłopotami i oczywiście chłopakami.
Ale czasami ma się dość nawet najlepszych koleżanek!
Komiks przepełniony jest humorem, żartami, psikusami które bardzo trafiają w gust nastolatków.