Dzień dobry a właściwie to dobry wieczór!

Już prawie północ u mnie. Dzieciaczki śpią a ja mam chwilę dla siebie i chwilę by popracować.

Zasiadłam tu z dużym kubkiem herbaty by popisać trochę co u nas.

 

Na pierwszy ogień chciałam pokazać wam świetne komiksy od Wydawnictwa Egmont. Idealne dla młodych czytelników rozpoczynających przygodę z czytaniem. To seria która nazywa się „Mój pierwszy komiks” i jest skierowana dla dzieci od 5 roku życia.

Dużo świetnych ilustracji i wartkiej akcji, mniej dymków do czytania. Forma komiksu to mam wrażenie coś bardzo lubianego przez dzieci!

 

 

„Ana Ana. Śpij dobrze, Ano!”
Pierwszy tom francuskiego komiksu według scenariusza Dominique Roques z rysunkami Alexis Dormal.

Główną bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka z burzą blond włosów na głowie o imieniu Ana!
Jest ona małą psotką, niezwykle kreatywną w swoich żarcikach, z pewnością nigdy się nie nudzi, zawsze kreatywnie wymyśla swoje zabawy, w który to uczestniczy zwykle gromada jej ulubionych pluszaków.
Jednak w dzień są przygody, jest zabawa i urwisowanie a kiedy nadchodzi wieczór… no cóż z pewnością dzieciaki znają to zbyt dobrze. Tak, Ana nie chce iść spać i co teraz?

 

 

 

 

 

 

 

„Malinka. Malinka się boi”
Drugi tom przygód Malinki, francuskiego komiksu według scenariusza Brigitte Luciani z rysunkami Eve Tharlet.

Pierwszy tom przygód Malinki pokazywałam wam tu wcześniej na blogu. Moja czteroletnia córeczka bardzo się z nią polubiła, więc u nas ciąg dalszy tej serii gości.

Tym razem Malinka zostaje sama ze swoim rodzeństwem, które ma się nią opiekować podczas nieobecności rodziców. Plan przebiegu dnia i wieczoru oczywiście jest nakreślony i dzieciarnia zgodnie z planem go realizuje, jest kolacja i bajeczka i mycie zębów. Jednak gdy przychodzi czas gaszenia świateł i snu, najmłodsza z nich – Malinka boi się potwora. Jak rodzeństwo poradzi sobie z tymi strachami?