Cześć!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Jak wam dzień mija?
Zaczął się czerwiec i prognozy też iście letnie się zapowiadają, co mnie cieszy.🫶

Chcieliśmy dziś podzielić się z wami książką wartą uwagi.

„Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Ścieżka druida” E.K Johnston

Wydawnictwo HarperKids

Gra „Dungeons & Dragons” to totalna klasyka. Nam znana od ponad 20 lat. Jej fanem jest mój mąż, który grywał z nią w czasach liceum z kolegami, nawet mnie próbował wciągnąć 😉

Podręcznik gry z tamtego czasu oczywiście leży u nas na regale i już jakiś czas temu mój syn zainteresował się nim. Zaczął go wertować, czytać, a potem planować swoją postać i wypełniać karty z licznymi i bogatymi opisami swojej postaci począwszy od ubioru, przez cechy charakteru, umiejętności czy ekwipunek. Dużo czasu przy tym spędza wolnego i widać, że bardzo go to zajmuje.

Zatem kiedy zamówiłam mu tą oto księgę, wiadomo było oczywiście, że nie pozostanie na nią obojętny. Bardzo się chłopak ucieszył i oczywiście przepadł w lekturze.

Książka ta to powieść w świecie tej gry – nie można się od niej oderwać!

To opowieść o pewnej druidce o imieniu Doric – odrzuconej przez ludzi a przygarniętej przez klan elfów. Jej początkujące umiejętności druida i dziedzictwo wyróżniają ją od innych, ale jednocześnie sprawiają, że czuje się samotna. Kiedy ludzie zaczynają zaglądać coraz śmielej w głąb lasów Neverwinter, Doric wie, że musi opanować umiejętności druidzkie, aby pomóc rodzinie elfów, która ją adoptowała. Z czasem Doric odnajduje moc w tym, co ją odróżnia od innych i zaczyna walczyć o ochronę świata naturalnego razem ze Szmaragdową Enklawą – zakonem wojowników. Zakon żyjąc w ukryciu toczy bój o utrzymanie równowagi między siłami dzikiej natury a cywilizacją, aby w ten sposób chronić świętość każdej z nich. Doric musi stawić czoło własnym lękom i oswoić magiczną moc, aby ocalić to, co dla niej najcenniejsze. Jest to opowieść dla wszystkich, którzy kochają gry fantasy i szukają emocjonującej opowieści o odkrywaniu własnej siły i duchowej mocy.
Jest również powieść o walce dobra ze złem i o przewadze dobra nad złem.