Wydawnictwo Zakamarki

„Jabłonka Eli” Catarina Kruusval

 

Dzisiaj kolejna recenzja książeczki dla dzieci. W tym tygodniu moja córeczka przeżywała szał na tą książkę, oglądając ją w kółko i na okrągło od nowa i od nowa i pokazując: „japko”, „pesiek” „dziewcinka”, „śmieg”, „totek”, „dziewo”, „pan”, „pani”, „mysio”, „lowel” Kto zgadnie o czym mówiła? 🙂

Książka opowiada o jabłonce, rosnącej na podwórku Olka i Eli i o tym co się z nią dzieje w ciągu roku. Uczy przy tym pór roku i tego jak w każdym czasie zmienia się świat za oknem. Wiosną jabłonka obsypuje się kwieciem, latem drzewo pełne liści staje się idealną kryjówką dla dzieciaków. Jesienią czas na zbiory jabłek, układanie ich i zabezpieczanie na zimę, robienie przetworów. A zimą jedząc jabłkowy mus, Olek i Ewa patrzą przez okno jak płatki śniegu spadają i oblepiają gałęzie jabłonki.

Bardzo fajna, napisana prostym, zrozumiałym językiem opowieść i śliczne ilustracje, które bardzo podobają się mojej córeczce.

Z bohaterami spotkaliśmy się już dużo wcześniej, w twardostronicowej książeczce „Ela i Olek jedzą” (pisałam o niej tutaj).

Polecam!

 

„Jabłonka Eli” Catarina Kruusval