Dzień dobry kochani!

Jak wam mija majówka?

Pogoda dopisuje prawda? Pięknie jest, słonecznie, ciepło i bardzo przyjemnie!

Idealnie by siąść na hamaku z książka i poddać się wspaniałemu relaksowi! Polecam!

 

Ja dziś przychodzę do was, by zainteresować was książką młodzieżową:

„The Songs You’ve Never Heard”

To powieść napisana przez Becky Jerams i Ellie Wyatt w tłumaczeniu Anny Klingofer-Szostakowskiej, która ukazała się ostatnio nakładem wydawnictwa Harper Kids.

Książka skierowana jest do młodzieży od 12 lat w górę.

To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki, dźwięków, trendów muzycznych i całego światka związanego z wydawnictwem muzycznym. Myślę, że to tematy, które bliskie są wielu współczesnym nastolatkom.

Cała powieść zamyka się w ponad 300 stronach ciekawej historii, która trzyma w napięciu do końca.

Głównymi bohaterkami są tutaj Meg i Alana.

Meg McCarthy wydaje się całkowitym przeciwieństwem Alany Howard. Bogata, rozpoznawalna dzięki bratu Casparowi – gwieździe popu – influencerka, którą każda marka chce sponsorować.
Meg nie czuje się jednak z tym dobrze, uważa, że znalazła się w pułapce rodzinnej marki McCarthy. Ciągle jest porównywana do brata i nękana przez internetowych hejterów.
Ukrywa przed światem swoją miłość i talent do muzyki, w przeciwieństwie do Alany, autorki tekstów piosenek, która nie boi się wyróżniać oraz dzielić swoją twórczością.
Obie dziewczyny spotykają się w kawiarni, gdzie latem mają razem pracować przy sprzedaży mrożonych jogurtów. Alana zachwycona jest nową koleżanką i od razu chce się zaprzyjaźnić, dzielić swoją twórczością. Inaczej odczuwa to Meg. Gdy słyszy, że Alana chce jej wysłać swoją stworzoną piosenkę panikuje. Myśli, że Alana chce ją wykorzystać by poznać jej brata i zrobić wielką karierę. A jednak coś jej nie daje spokoju i któregoś dnia odsłuchuje nagranie. Będąc pod wielkim wrażeniem głosu Alany, Meg pomału otwiera się na nową koleżankę.