Książki dla dzieci polecane w kwietniu – w tym roku staram się  regularnie polecać Wam najlepsze książki jakie wspólnie z dzieci i jakie sama przeczytam.

Czytamy u nas bardzo dużo, książki uwielbiamy. Ja przy trójce dzieci (i czwartym w drodze) może mniej mam czasu ostatnio na osobiste lektury. Za to czytanie dzieciom kwitnie, bo teraz kiedy jesteśmy w systemie Edukacji Domowej mamy więcej chęci, możliwości i sposobności czytania i rozwoju w interesujących nas zagadnieniach 🙂

W cyklu comiesięcznych polecajek znajda się książki dla nastolatków, dzieci w wieku szkolnym i maluszków. Zapraszam do lektury i do zostawiania nam w komentarzach waszych propozycji książek, które warto przeczytać.

 

 

„Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników” Anna Litwinek, ilustracje Adam Wójcik

Wspaniała książka. Uwielbiamy tą serię wydawnictwa znak o sławnych Polkach i Polakach. W zeszłym roku w wakacje w lipcu, na wyjeździe czytaliśmy dzieciom przed snem inną pozycję z tej serii „Herosi 20 historii o polskich olimpijczykach” Adama Szczepańskiego – bardzo nam się podobała i mamy z nią i z tym wyjazdem bardzo miłe wspomnienia i zdjęcia 🙂 Pisałam o niej tutaj. Dzisiaj chciałam polecić wam przygody polskich lotników i lotniczek. Jestem pewna, że znajdzie się wśród czytelników wiele dzieci, które interesują się samolotami, lotami, pilotami i tego typu sprawami. To lektura dla Was! Bohaterowie tej książki, również byli dziećmi i marzyli o podniebnych przygodach, by wzbić się w powietrze albo co więcej siąść za sterami samolotu. Pamiętajcie, że marzenia są w zasięgu ręki, a właściwie w zasięgi… skrzydeł!

W książce znajdziemy historię wielu wspaniałych Polaków: Mirosława Hermaszewskiego, Żwirko i Wigury, Ady Dankowskiej, Stanisława Skarżyńskiego, Sebastiana Kawy i wielu innych.

Wydawnictwo Znak, twarda okładka, data wydania 2021, 264 strony

 

 

 

 

 

 

„Zatopiony Świat” Tom Huddleston

To powieść dla starszych dzieci, myślę że w przedziale wiekowym 9-12 lat.

Zwróciliśmy na nią uwagę, ponieważ żywo w naszej rodzinie interesujemy się tematami ekologii, ochrony środowiska i naszej planety, życiem w duchu zero waste. Ta seria książek (bo już dwa tomy są dostępne) pokaże młodemu czytelnikowi, jakie zagrożenia wynikają z niszczenia środowiska naturalnego do czego mogą doprowadzić.

„Zatopiony świat” to powieść z wartką, wciągającą fabułą. Głównymi bohaterkami są dziewczyny o imionach Kara i Joe. W swoim życiu zajmują się nietypowym zajęciem, z którego czerpią finansowe zyski. Otóż wyławiają one z zatopionej części miasta przedmioty cenne dla różnych kolekcjonerów. Pewnego jednak dnia, niespodziewanie ich życie wywraca się do góry nogami. Przyjaciółki wchodzą w posiadanie tajemniczej mapy, co do której wiele innych stron rości sobie prawa. W pościg za mapą ruszają przedstawiciele władz i piraci, z nowoczesnym sprzętem uważani za terrorystów. Dziewczyny muszą zdecydować komu mogą zaufać, tym bardziej że tyka nad wszystkimi wielkie niebezpieczeństwo, że całe miasto na zawsze zniknie w morskich odmętach.

Wydawnictwo Wilga, miękka okładka, data wydania 2020, 304 strony

 

 

 

 

„Pustynny świat” Tom Huddleston

To pełen zwrotów akcji ciąg dalszy powieści „Zatopiony świat”.

Akcja serii „Zatopiony świat” dzieje się po ogromnej katastrofie klimatycznej, która spowodowała podniesienie się poziomu wód, przez co część świata została zatopiona, a część przemieniła się w pustynne pustkowia. Również w tej części spotkamy bohaterki – przyjaciółki Karę i Joe. Dziewczyny mają przed sobą misję, od której powodzenia może zależeć los całej ludzkości. Czy zdołają przebyć najeżoną niebezpieczeństwami drogę przez kontynent na czas, by zapobiec kolejnym katastrofom?

„Pustynny świat” to pełna zwrotów akcji powieść, która przedstawia dystopijną rzeczywistość naszej planety po katastrofie klimatycznej. Wciągająca fabuła nie pozwoli oderwać się od niej do ostatniej strony, a historia dostosowana do wieku młodego czytelnika będzie świetnym sposobem, aby zacząć dyskusję na temat nierówności społecznych i zagrożeń wynikających z niszczenia środowiska naturalnego.

Wydawnictwo Wilga, miękka okładka, data wydania 2021,  294 strony

 

 

 

 

 

 

„Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” Charlotte Cho z Soko Glam

Moja nastolatka, ostatnio przeżywająca fascynację kulturą koreańską siedzi z nosem w książce „Korea Południowa republika żywiołów” i ciągle przychodzi do nas podzielić się wyczytanymi z niej ciekawostkami. Mam w najbliższych planach przygotować kilka dań z kuchni koreańskiej by sprawić jej przyjemność 🙂

Ostatnio na swoje urodziny zażyczyła sobie właśnie kolejną książkę o Korei. Przeszukałam księgarnię i znalazłam tą właśnie. A ponieważ w wieku nastoletnim w dzieciakach budzi się żywe zainteresowaniem pielęgnacją, wyglądem, dbaniem o siebie, pomyślałam że to może być hit. I nie pomyliłam 🙂 To jest u nas hit!

Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów i udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą. Autorka namawia do osiągnięcia koreańskiej perfekcji poprzez oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, regenerację – podobno ta niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty. Nieskazitelna, promienna cera jest w zasięgu ręki – odkryj, jak to robią Koreanki!

Wydawnictwo Znak, miękka okładka, data wydania 2020, 220 stron