Książki dla dzieci polecane w listopadzie – w tym roku staram się  regularnie polecać Wam najlepsze książki jakie wspólnie z dziećmi i jakie sama przeczytam i muszę przyznać, że udaje mi się to 🙂

Czytamy u nas bardzo dużo, książki uwielbiamy. Ja przy czwórce dzieci może mniej mam czasu ostatnio na osobiste lektury. Za to czytanie dzieciom kwitnie, bo teraz kiedy jesteśmy kolejny rok w systemie Edukacji Domowej mamy więcej chęci, możliwości i sposobności czytania i rozwoju w interesujących nas zagadnieniach 🙂

W cyklu comiesięcznych polecajek znajda się książki dla nastolatków, dzieci w wieku szkolnym i maluszków. Zapraszam do lektury i do zostawiania nam w komentarzach waszych propozycji książek, które warto przeczytać.

 

 

 

 

„Czy będziesz moim przyjacielem” Sam McBratney, ilustracje Anita Jeram

Tą serię poleca wiele mam, szczególnie pozycję „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”.
Długo się na nią „czaiłam”, jakoś nie wiem czemu było mi z nią nie po drodze.
Kiedyś obejrzałam książkę będą w księgarni stacjonarnej i przepadłam.
Jest urocza!
Te spokojne, ciepłe, miłe ilustracje sprawiają, że od razu człowiek myśli o miłych chwilach z dzieckiem przy lekturze książki.
Głównym bohaterem jest Mały Brązowy Zajączek. Musi się zająć sobą i pobawić sam bo mama akurat jest zajęta. Nie jest mu z tym dobrze, ale postanawia nie siedzieć bezczynnie i nie nudzić się. Wyrusza więc z domu i poznaje przyjaciela – we dwójkę od razu raźniej, można zacząć się bawić!
Książka jest pomocna by dziecko zrozumiało, że opiekunowie nie zawsze mają dla nich czasem, czasem trzeba zająć się sobą i to też może być fajne.

Wydawnictwo HarperKids, data wydania 2021, twarda okładka, 32 strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dusza książki” Alicja Grudzień, ilustracje Piotr Fąfrowicz

„Kilka miesięcy temu przydarzyła mi się historia, która zmieniła moje życie na zawsze” tak rozpoczyna się ta zaskakująca książka. Znajdziemy w niej niecodzienną opowieść, która zaczyna się w lesie a kończy w Nowym Jorku – opowieść o książce, o tym jak powstaje – fajna, edukacyjna lektura dla wszystkich małych i dużych moli książkowych!
To opowiadanie jedenastoletniej Alicji Grudzień, laureatki konkursu zorganizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury. Całość jest też ciekawie zilustrowana i podoba się dzieciom po prostu.

Wydawnictwo Muchomor, data wydania 2021, twarda okładka

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dino joga czyli jak opanować dziecięce emocje” Loreta Pajalinga, ilustracje Anna Lang

Emocje to dla każdego ważny temat i dla dorosłego i dla dzieci. Moim zdaniem warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci rozpoznawać je i nazywać. Wiele problemów i u dzieci i u dorosłych również wynika w niewiedzy w tym temacie, dlatego bardzo polecam Wam poniższe lekturę.
To książka z pewnością dla małych fanów dinozaurów. Na ich przykładzie dzieci mogą lepiej poznać siebie i pokonać to co sprawia im kłopoty. Poznamy ty gatunki, które łatwo się złoszczą, albo takie które są nieśmiałe, albo te które nie potrafią skupić uwagi czy nie umieją usiedzieć spokojnie. Brzmi znajomo? 😉 To czas zmierzyć się ze słabościami i zamienić je w energię.

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021, twarda okładka

 

 

 

 

 

 

 

 

„Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego” Wioleta Błazucka
Hmmm może wydać się wam to trochę dziwne ( a może i nie), że książka kulinarna wśród polecanych książek dla dzieci. Już wam piszę o co chodzi 🙂
Autorka książki to jedna z ulubionych youtuberek mojej nastoletniej córki. Interesuje się ona Koreą i wszystkim co koreańskie: muzyką, kulturą, modą, jedzeniem i tak trafiła na kanał Wioli. Ogląda go chętnie i z zainteresowaniem dużym. Dlatego, kiedy tylko dowiedziała się o wydawanej przez autorkę książce, już była wpisana na jej listę must have. Książka oczywiście musiała się u nas pojawić i jest żywo wertowana. Polecamy ją np teraz na świąteczne prezenty bo jestem pewna, że uszczęśliwi nie jedną nastolatkę i nie ważne czy lubi gotować czy nie, ważne że interesuje się właśnie Koreą ( a mało jest książek o tej tematyce na tynku polskim). Autorka mieszka w Korei razem z mężem Koreańczykiem i synkiem. W książce przedstawia przepisy na dania tego kraju o różnym stopniu trudności, warto popróbować swoich sił w ich przygotowaniu.

Wydawnictwo Znak, data wydania 2021, twarda okładka