Żywe książki – terminu tego jako pierwsza zaczęła używać angielska edukatorka Charlotte Mason.
Według niej nasze umysły bardzo słabo radzą sobie z czystymi informacjami i regułkami, faktami dlatego nie łatwo uczyć się z podręczników szkolnych.
Według Charlottle najłatwiej uczymy się łącząc idee z wyobrażeniami, dlatego polecała do nauki żywe książki czyli takie, które przedstawiają fakty zanurzone w fabule.

Czar opowieści to gwarancja skutecznej nauki! I powiem wam szczerze, że im dłużej jestem z dziećmi w Edukacji Domowej tym bardziej doceniam żywe książki i tym bardziej przekonuję się, że to naprawdę działa. A dzieci chętnie o tych książkach potem dyskutują i naprawdę widać i słychać po czasie jak dużo wiedzy ogólnej sobie z nich przyswajają.

Dzisiaj chciałam zaprezentować wam żywe komiksy, które rewelacyjnie uczą dzieci poprzez zabawę z książką. Moim odkryciem jest nowa seria wydawnictwa Egmont „Nauka z komiksem”, pokażę wam też dziś kolejną część do kolekcji którą zbieramy serii „Najwybitniejsi naukowcy”.

 

 

 


„Galaktyki i planety – Początek wszystkiego”
Nauka z komiksem to nowa seria o tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8–12 lat.
Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników.
Każdy tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie.

To akurat pierwszy tom z cyklu galaktyki i planety.

Bohaterami jest tu szóstka postaci:
Pomysłowy i energiczny Hiro – mózg Wielkiej Szóstki,
spokojny i milusi Baymax – nadmuchiwany osobisty robot medyczny – umie skanować organizm i stawiać diagnozy;
Wasabi – geniusz fizyki – błyskotliwy i pełen inwencji;
wesoły i przyjacielski Fred;
niepoprawna optymistka Honey Lemon która doskonale zna się na chemii oraz
twarda, atletyczna i superlojalna Toto – inżynieryjny geniusz.

Nad San Fransiskio znowu zbierają się czarne chmury.
Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji!
Czy superbohaterom wystarczy sił, żeby stanąć do walki z nowymi złoczyńcami?
Przeżyj razem z nimi tę przygodę, odkryj fascynujące tajemnice Wszechświata, jego galaktyk i planet!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Genetyka i ewolucja – Życie”
Pierwszy tom cyklu z tej seria o tematyce naukowej dla dzieci
Bohaterami tego komiksu są kreatywna, radosna i towarzyska Lilo; Obiekt 626, nienaturalnie silny, uroczy efekt eksperymentu genialnego naukowca; Nani – starsza siostra Lilo – żadna pzrygód, życzliwa wszystkim amatorka sportu; David – spokojny, wyluzowany i bystry; Pliki – natrętny, nerwowy, niepokorny kosmita; Dr Jumba Jookiba – zbuntowany naukowiec – jest kosmitą jak Plikli oraz Kobra Bąbel – zasadniczny, mądry profesjonalista – zaangażowany kurator.

Dziwne znalezisko to tylko początek niesamowitej przygody, dzięki której Lilo i Stich odkryją, jak zmieniało się życie na Ziemi.
Ale… czy procesy ewolucyjne mogą być niebezpieczne?
Zapytamy o to naukowca kosmitę Jumbę Jookibę, który jest pasjonatem osobliwych eksperymentów. Dowiedz się, czym są DNA, komórki i ewolucja.
Daj się porwać tej emocjonującej historii oraz pięknu hawajskich wysp!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Era dinozaurów – Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu”
Pierwszy tom cyklu z tej seria o tematyce naukowej dla dzieci.
Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić!
W śledztwie, które ma na celu odkrycie źródeł pochodzenia jego krewniaków i przyczyny ich wyginięcia, może liczyć na wsparcie Trixie i pomoc Sztućka.
Dla trzech dzielnych zabawek poszukiwanie odpowiedzi okaże się czymś więcej, niż się spodziewały!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kopernik. Centrum wszechświata”
Kolejny tom cyklu z serii Najwybitniejsi Naukowcy. 
Z okazji 550 rocznicy urodzin i 480 rocznicy śmierci wielkiego astronoma i ogłoszenia roku 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika w serii „Najwybitniejsi Naukowcy” przedstawiamy komiksową opowieść o jego życiu i dokonaniach. Kopernik znany jest powszechnie jako ten, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, niewiele osób jednak wie, że był również lekarzem, prawnikiem, dyplomatą, a nawet strategiem wojskowym. Komiks w przystępny sposób przedstawia jego życie, zainteresowania i drogę, która doprowadziła go do dokonania jednego z największych odkryć astronomicznych w dziejach.
Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci z otoczenia Kopernika, posłowie dr. Tomasza Rożka, przybliżające postać astronoma oraz krótkie kalendarium jego życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri.