Hej moi drodzy! Jak wasz weekend?

U nas rodzinnie i analogowo. Mniej mnie tu ale przy rodzince więcej.
Udało nam się z dzieciakami całkiem potężne stosiki książek przeczytać (no może nie z najstarszą bo ta woli czytać sobie sama, ale ważne że jeszcze nadal lubi robić to z nami w tym samym pokoju 😉)

Bardzo nam się podoba seria „chcę wiedzieć więcej” wchodząca w skład „Akademii Mądrego Dziecka” wydawnictwa HarperKids.

Akademia Mądrego Dziecka to ceniona przeze mnie i bardzo lubiana przez moje dzieciaki seria. Znajdziemy w niej książki i dla maluszków i małych dzieci ale również dla starszych. I taka jest właśnie podseria Chcę wiedzieć więcej – dedykowana starszym czytelnikom, pragnącym zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób. 

 

 

 

 

 

 

„Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta”
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej
Autor: Daniel Nesquens , Ilustrator: Oyemathias , Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

To książka która zainteresuje wiele dzieci, czy to chłopców czy też dziewczynki. Bo któż by w młodym wieku nie chciał zostać szpiegiem? Wiele zabaw dziecięcych opartych jest właśnie na schemacie szukania, tropienia, odkrywania, rozwiązywania, dlatego myślę że ta książka zainteresuje każde dziecko!

Hiszpański pisarz Daniel Nesquens zebrał wiele ciekawostek z tej dziedziny i swoimi ustaleniami dzieli się z czytelnikami na kartach tej książki.
Przede wszystkim można się z niej dowiedzieć jakie umiejętności powinien posiadać dobry agent, jak tworzy tajną tożsamość, jakimi gadżetami dysponuje i w co zaopatruje się przed każdym zadaniem. Dzięki tej lekturze można również poznać najsłynniejszych szpiegów w historii (tych fikcyjnych, znanych z książek i filmów, oraz tych prawdziwych, o których świat dowiaduje się dużo później…), odkryć co to są matrioszki i przekonać się, czy łatwo złamać szyfr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sekrety zmarłych” Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej
Autor: Matt Ralphs, Ilustrator: Gordy Wright, Tłumaczenie: Kazimierz Pytko

Muszę przyznać, że do tej książki podeszłam z mieszanymi uczuciami – być może dlatego że mamy listopad i jest to dla nas miesiąc w którym szczególnie myślimy o naszych bliskich zmarłych.

To książka popularnonaukowa dla dzieci w wieku szkolnym, która zaciekawi także dorosłych. Fascynacja śmiercią jest naturalnym etapem w rozwoju każdego młodego człowieka, a rodzic prędzej czy później musi zmierzyć się z pytaniami o to, co się z nami dzieje po śmierci. Książka z jednej strony zaspokaja tę ciekawość, a z drugiej – pomaga oswoić dzieci z trudnym tematem przemijania, przy okazji poszerzając ich wiedzę ogólną dzięki licznym ciekawostkom i ilustracjom. Te ostatnie, stworzone z fotograficzną precyzją, mogą wywołać gęsią skórkę nawet u czytelników o mocnych nerwach! Autorzy kierują książkę do dzieci powyżej ósmego roku życia ze względu tematykę oraz realistyczne i sugestywne zilustrowanie omawianych zagadnień.