Witam was kochani w kolejnym wpisie książkowym.

Właśnie zakończył się Wielki Post – szczególny okres w życiu katolika.

Jak co roku przygotowuję sobie na ten czas lektury do rozwoju duchowego, które mam nadzieję przeczytać i przemyśleć (którymi później lubię się tu z wami dzielić).
Z czasem u mnie krucho ostatnio.
Jestem mamą czwórki dzieciaków, uczącą swoje dzieci w systemie Edukacji Domowej.
Odkryłam jednak, że religijne lektury pozwalają mi na pogłębianie mojej relacji z Bogiem na co dzień, dobrze mnie nastrajają, motywują do podejmowania działań i małych wysiłków, sprawiają że chce mi się chcieć po prostu.
Dlatego serdecznie polecam Wam sięgnąć po taką lekturę.

 

„Nawróćcie się, nadchodzi czas oczyszczenia. Prorocze objawienia s. Marii Natalii Magdolnej ” Claudia Matera

Autorka książki, Claudia Matera doświadczyła osobistego, prorockiego przesłania węgierskiej mistyczki Marii Natalii Magdolnej. Po nim postanowiła napisać tą książkę i przedstawić w niej założenia mistyczki.

Główna bohaterka niniejszej książki to siostra Maria Natalia Magdolna. Urodziła się w 1901 roku na Węgrzech. W wieku 17 lat wstąpiła do klasztoru co było realizacją jej marzenia na życie.
Przez całe życie otrzymywała prorocze orędzia od Jezusa i Matki Bożej. Prosili oni między innymi o to siostrę, by zachęcała wszystkich ludzi do ofiarowywania swoich cierpień za grzeszników.

Również Jezus prosił ją o rozpowszechnienie dzieł wynagradzających za grzechy świata, o modlitwy, ofiary i post. Dał liczne obietnice tym, którzy czczą Maryję w sposób szczególny przez nowennę, odprawianą gorliwie przez dziewięć kolejnych pierwszych sobót w intencji wynagrodzenia za zniewagi doznawane przez Jej Niepokalane Serce.

Papież Pius XII osobiście przekonał się o prawdziwości wizji mistyczki, ratując dzięki nim swoje życie. Podczas II wojny światowej s. Magdolna przekazała Ojcu Świętemu wiadomość od Jezusa: papież miał zrezygnować z pobytu w Castel Gandolfo. Miasteczko zostało zbombardowane, a Pius XII ocalał.

Jednak jej otoczenie nie dowierzało otrzymanym objawieniom.

Siostra zmarła 27 kwietnia 1992 roku w opinii świętości.

W jej mistycznych wizjach możemy odnaleźć niejako kontynuację tego, co Pan Jezus przekazał św. s. Faustynie i o. Dolindo: wezwanie do dziecięcego bezwarunkowego zaufania Zbawicielowi.

W tej książce znajdziemy szerzej opisany to ciekawe zagadnienie. Warto po nią sięgnąć. Polecam.

Wydawnictwo Esprit, 256 stron, data wydania 2022