Jak mrozić pieczarki

Witam Was serdecznie. Dzisiejszy wpis jest odpowiedzią na pytanie jakie dostałam od czytelniczki. Jeśli również macie do mnie pytania lub chcielibyście bym rozpisała tu na blogu jakieś zagadnienie – piszcie proszę w komentarzach lub wiadomościach mailowych.

Pisałam Wam już we wcześniejszych postach poradnikach Jak przechowywać pieczarki oraz Kiedy i jak obierać pieczarki. Pisałam też Jak pokroić pieczarki.

Pieczarki świeże można mrozić w całości lub pokrojone. Osobiście uważam, że mrożenie ich w całości się nie sprawdza – raz, że zajmują za dużo miejsca w zamrażarce, dwa że po rozmrożeniu i tak są miękkie i w całości raczej ich nie wykorzystamy.

 

PRZEPIS JAK MROZIĆ PIECZARKI

  1. Pieczarki wyjmujemy z lodówki z opakowania (zobacz wpis Jak przechowywać pieczarki).
  2. Pieczarki należy umyć pod bieżącą wodą – absolutnie nie wrzucamy pieczarek do miski (zlewu) i nie zalewamy wodą do mycia, bo nią nasiąkną i stracą na smaku i aromacie (pieczarek nie myjemy również z tego powodu metodą pozbycia się pestycydów).
  3. Umyte pieczarki odkładamy na durszlak do osuszenia.
  4. Oczyszczone i osuszone pieczarki kładziemy na desce i kroimy w plasterki – aby kroić bezpieczniej, odcinamy nóżkę i kapelusz kładziemy blaszkami do dołu – w ten sposób krojona pieczarka jest stabilniejsza.
  5. Tak przygotowane pieczarki możemy porozkładać jedną warstwą na tacce i mrozić. Po zamrożeniu zsypujemy do większych torebek
  6. Możemy też pokrojone pieczarki luźno wsypać do większej torebki i luźno to ułożyć w zamrażarce. Kiedy zamarzną ścisnąć ciaśniej torebkę.