Sok o właściwościach antynowotworowych

Sok o właściwościach antynowotworowych to moja propozycja zestawienia super produktów, z których skomponujemy bardzo zdrowy napój.

Udało mi się w końcu po długim czasie odzyskać wyciskarkę wolnoobrotową. Najpierw się popsuła, potem leżała i czekała aż ktoś ją łaskawie zawiezie do naprawy. Potem w dwóch punktach nie chcieli jej przyjąć, że niby nie opłaca się im robić. Do trzech razy sztuka, w końcu się udało. Po roku przerwy na koktajle, znów możemy cieszyć się sokami.

Okazało się, że moje najmłodsze dziecię, prawie dwulatek uwielbia sokować. Wdrapuje się na krzesło i wrzuca do maszyny produkty, które jej przygotuję a ile ma przy tym radości 🙂

Reszta rodziny potem chętnie pije sok, który zrobiła malutka 🙂

Nie robimy dużo, zwykle ok pół szklaneczki dla każdego wychodzi i to jest bardzo dobra porcja na raz, by też nie serwować organizmowi za dużo cukrów czy kalorii.

Dzisiaj sok o silnych właściwościach antynowotworowych bo takie zawierają w sobie grejpfrut, brukselka, brokuł, zielone liście, marchewka.

 

PRZEPIS NA SOK O WŁAŚCIWOŚCIACH ANTYNOWOTWOROWYCH

Składniki:

  • 3 duże marchewki
  • ćwierć brokuła – ja użyłam łodygi po odcięciu różyczek
  • kilka brukselek
  • 1 bardzo duży grejpfrut
  • 2 garście zielonych liści – u mnie nazbierane w ogródku różności, które zimują: jarmuż, liście buraka, babki lancetowatej, poziomki, groszku, oregano, brokuła, pietruszki

 

Jak zrobić sok o właściwościach antynowotworowych:

  1. Najpierw grejpfruta, marchewki, łodygę brokuła obrać.
  2. Następnie zieleninę umyć i osuszyć.
  3. Potem warzywa i owoce pokroić na mniejsze kawałki.
  4. Zaraz potem wrzucać do wyciskarki. Ja lubię wrzucać składniki po kolei nie mieszając ich bo mogę potem wykorzystać wiórki marchewki do przygotowania ciasta czy pulpę grejpfruta do zrobienia wody smakowej (lubię zero waste w kuchni).
  5. Finalnie gotowy sok od razu rozlewamy do szklaneczek i pijemy.