wydawnictwo Mamania 

 

Jeśli jesteś mamą a twój maluszek:

-grymasi przy jedzeniu

-robi sceny przy jedzeniu

-ucieka przed jedzeniem

-protestuje na widok jedzenia

-krzyczy na każdy podawany posiłek

-wykręca się przy każdej łyżeczce z jedzeniem

a ty

-dwoisz się i troisz by dziec coś zjadł

-wymyślasz trylion zabaw przy jedzeniu

– stajesz się mistrzem przemytnictwa

-boisz się myśląc o kolejnym posiłku dziecka

-zrezygnowana, karmisz dziecko tym czego żąda, by zjadło cokolwiek

-martwisz się, że twoje dziecko nie chce jeść

-marzysz by zjadło cokolwiek zdrowego

-szczytem twoich marzeń jest by twoje dziecko było otwarte na nowe smaki

ta książka jest dla ciebie !

Zawiera jedną złotą myśl „Daj dziecku wybór” i ot cala filozofia. Ale wiecie co? To jest skuteczne.

Od kiedy przestałam się martwić, czy moja córka oby je wystarczająco dużo, czy przestrzegamy pór posiłków, czy zjada dzienne dawki wapnia, białka, węglowodanów, witamin sytuacja się rozładowała. Uwierzyłam, że sama będzie w stanie zaspokoić potrzeby swojego organizmu wybierając mądrze podsuwane dania. Wspólnie zaglądamy do lodówki lub szafki, proponuję jej kilka zdrowych smakołyków a ona wybiera. Zauważyłam, że czasami kieruje się kolorem – lubi czerwone produkty i zawsze tych czerwonych chce spróbować – w ten sposób polubiła pomidora i paprykę, którą teraz zjada jak jabłko, choć na początku lata nie chciała nawet wziąć w łapkę, od razu było „NIE!” Czasami ma ochotę na to co my jemy, czasami sama sobie o czymś przypomni i stara się to pokazać. Oczywiście naturalna jest eliminacja soli, cukru, konserwantów, ale to weszło dawno nam w nawyk.

W książce znajdziemy dużo wskazówek, jak zacząć, jak przekonać malucha do pierwszych prób, co się nadaje i w jakim wieku, z jakimi umiejętnościami dziecka na takie posiłki, można poczytać też historie innych rodziców.

To nic, że teraz mam dwa razy więcej sprzątania 🙂 BLW to super prosta i intuicyjna metoda, bez stresu, dzięki której, już nie wiem co to dziecko niejadek 🙂

 

bobas lubi wybór