Hej moi drodzy! Jak wasz weekend?

U nas rodzinnie i analogowo. Mniej mnie tu ale przy rodzince więcej.
Udało nam się z dzieciakami całkiem potężne stosiki książek przeczytać (no może nie z najstarszą bo ta woli czytać sobie sama, ale ważne że jeszcze nadal lubi robić to z nami w tym samym pokoju 😉)

Bardzo nam się podoba seria „chcę wiedzieć więcej” wchodząca w skład „Akademii Mądrego Dziecka” wydawnictwa HarperKids.

Jak wiecie jesteśmy z dzieciakami Na edukacji Domowej, co oznacza że realizujemy obowiązek szkolny poza szkołą tj w domu. A to oznacza, że sama uczę moje dzieci.

Chcę przede wszystkim nauczyć je myśleć oraz szukać tego co może być im potrzebne w życiu. Chcę też uczyć ich przez zabawę, literaturę, poznawanie, doświadczanie.

Takie książeczki, jak te niżej, które dziś wam prezentuję świetnie się w tej roli sprawdzają.

 

 

„Wycieczka po mózgu” Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej Matteo Farinella; HarperKids

To książka dedykowana starszym dzieciom w wieku 8-12 lat.

Bardzo lubię takie edukacyjne, popularnonaukowe książki z humorem, ciekawymi ilustracjami a jednak z solidną dawką wiedzy.

Jak wygląda nasz mózg? Czym jest pamięć? Jak działają zmysły?
Wędrując z młodym neuronem po różnych rejonach mózgu, dowiesz się, jaką funkcję pełnią i jak działa nasz najważniejszy organ.
Poznasz różne neurony odpowiedzialne za ruch, emocje, myślenie; zobaczysz, jak przekazują informacje. Do której grupy dołączy nasz bohater, gdy dorośnie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co robimy gdy śpimy Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej Matteo Farinella; HarperKids

Świat snu to zagadnienie fascynujące i dla dorosłych i dla a może, szczególnie dla dzieci.

W tej książce, pełnej wiedzy ale też ciekawych ilustracji możemy zgłębić temat.

Wyrusz w pełną przygód podróż po uśpionym mózgu i dowiedz się, dlaczego co noc się wyłącza. Będziesz towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać. Rusza więc po różnych rejonach śpiącego mózgu. Podczas tej pouczającej wycieczki dowie się, czym są sny; gdzie są zapisywane wspomnienia i zrozumie, dlaczego trzeba się wysypiać.
Książka ma formę powieści graficznej. Podobnie jak w kultowej bajce „Było sobie życie” kluczowe elementy i struktury zostały spersonifikowane. Zabawne postaci i fabularna narracja pobudzają wyobraźnię dzieci i pomagają zrozumieć trudne lub abstrakcyjne zjawiska.