Pierwsze tygodnie września za nami.
Pierwsze tygodnie Edukacji Domowej też.

Machina ruszyła choć na razie powoli. Układamy plany działania i egzaminów, czytamy zagadnienia egzaminacyjne, liczymy rozdziały i dzielimy przez liczbę dni do egzaminów.
Szukamy nowej rutyny dnia.

Przy okazji ED właśnie, chciałam zwrócić waszą uwagę na serię książek 📚”MINECRAFT. MATEMATYKA. MEGAZADANIA” wydawnictwa HarperKids

Moje starszaki nie mają problemów z matematyką w szkole i życiu, przy czym ewidentnie widzę, że u syna jest ona przedmiotem żywego zainteresowania a córka raczej użytkowo ją traktuje.
Cieszy mnie ten stan bezproblemowości, bo z tym przedmiotem będą mieli do czynienia jeszcze długo i w szkole i w życiu.
Warto bawić się z dziećmi w matematykę kiedy są małe a potem już w starszym wieku podsuwać im rozwijające lub aktywizujące lektury tematyczne.
Jeśli wasze dzieci lubią świat Minecrafta, to bardzo polecam te właśnie – w kolejnych zdjęciach możecie zajrzeć do środka!
To książki dla dzieci w różnym wieku od 7 do 12 lat.
To zbiory bardzo ciekawych zadań, których treść oparta jest na świecie Minecrafta, natomiast tematyka zadań i zakres trudności oparte są o rozwój dzieci i różne działy matematyki: liczby całkowite, dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ułamki, jednostki miar, czas, pieniądze, geometria.