Cześć kochani

Dzisiaj przychodzę z kolejnym wpisem książkowym.

 

Czas – podobno szczęśliwi czasu nie liczą i czas to pieniądz.

„Czas to miłość” jak mawiał kard Stefan Wyszyński.

 

Czas dla bliskich to dla mnie największy dar a w rodzinie wielodzietnej o niego nie łatwo.

Pracując, wychowując dzieci, prowadząc dom, edukując domowo – doba zwykle jest za krótka. Jak tu jeszcze znaleźć czas dla siebie, co jest bardzo ważne dla zdrowia psychicznego?

Jak być bardziej produktywnym, albo mnie perfekcjonistycznym, jak nauczyć się doceniać oraz odpuszczać?

 

Z zaciekawieniem wzięłam do rąk poradnik Risy Williams z ilustracjami Jennifer Whitney pt.: „Ogarnąć czas – 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD” wydawnictwa Publicat.

Ponad 200 stron i 5 rozdziałów napisane i objaśnione w zrozumiały sposób, które pomagają przyjąć pozytywne nastawienie, uważne, mniej automatyczne.

W poradniku znajdziemy 25 praktycznych metod i strategi pomagających znaleźć motywację, osiągnąć cel i zmniejszyć stres związany z organizacją czasu.

Autorka książki jest licencjonowaną terapeutką kliniczną specjalizującą się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem czasem oraz z zwalczaniem stanów lękowych.

W tej książce opisuje narzędzia, które przez lata jej praktyki udało jej się zebrać i które powstały na bazie terapii poznawczo-behawioralnej, treningu uważności i terapii narracyjnej.

I ponieważ tych technik jest w tej książce naprawdę sporo, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie tą odpowiednią dla siebie, co ułatwi mu wykonywanie codziennych obowiązków i przyniesie pozytywne zmiany w życiu.

 

Jeśli macie ochotę zajrzeć do środka książki, zapraszam na mój filmik na TIKTOK