Witajcie kochani.

W dzisiejszym wpisie chciałam zaprezentować wam propozycje książek na Dzień Dziecka.

Sama jestem mamą czwórki dzieciaczków w różnym wieku: niemowlaka, małego dziecka, wczesnoszkolniaka i nastolatka, dlatego będą to propozycje, które sami ostatnio czytamy i które innym chętnie byśmy polecili.
Zapraszam na propozycje książek dla osesków.

 

 

 

 

„Moje pierwsze owoce i warzywa. Książeczka obrazkowa”

Książeczka została wydana nakładem wydawnictwa Muduko w serii Zu&Berry.

Jest ona przeznaczona dla najmłodszych osesków od 12 miesiąca życia.

To pięknie wydana kartonowa książeczka, w dodatku książeczka rozkładana jak harmonijka, którą można rozłożyć przed bobasem leżącym na brzuszku. Potem jak dziecko będzie starsze posłuży do nauki pierwszych slów – tutaj pysznych owoców i warzyw. Może też wspierać poznawanie kolorów, kształtów na nawet smaków.

Bardzo podoba mi sie kolorystyka książki – jest bardzo kolorowa, ale taka stonowana, niekrzykliwa, ładna.

Również grafiki są bardzo ładne, naturalne i prawdziwie odwzorowujące owoce i warzywa.

U nas znakomicie bawi się nią moja trzylatka doskonale nazywając przedstawione rzeczy, która pokazuje je swojemu braciszkowi niemowlakowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Nie chcę jeść! Lena i Ignaś poznają świat. Opowiadania” seria Krok po kroku Wydawnictwo Wilga

Chciałam zaprezentować wam kolejną książeczkę z serii Krok po kroku wydawnictwa Wilga. Bardzo lubimy tą serię i we wcześniejszych wpisać możecie poznać poprzednie jej części np „Cześć to my!” lub „Wspaniały prezent” albo „Nie chcę spać!” czy „Mój przyjaciel zwierzak”.
To już książka dla troszkę starszych osesków, bo nie jest twardostronicowa, ale spokojnie trzylatki z pewnością poradzą sobie z tą pozycją.

W tej książeczce znajdziemy krótkie opowiadania w sam raz dla maluszków, które będą w stanie już skupić uwagę na tych krótkich tekstach.

Bohaterami jest rodzeństwo Lena i jej młodszy brat Ignaś (nowe postacie w serii Krok po kroku obok znanych z wcześniejszych części Hani i Stasiu).
W tej części rodzeństwo mierzy się z bardzo popularnym wśród przedszkolaków tematem a mianowicie z niechęcią do jedzenia. W książeczce dzieci znajda odpowiedzi na pytania dlaczego czasem nie mamy ochoty na jakieś dania? Jak przekonać się do nowych smaków? Czy własnoręcznie przygotowane dania lepiej smakują?
Polecamy książeczki z bohaterami których dzieci chętnie się identyfikują i dzięki którym krok po kroku lepiej poznają otaczające je świat.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Góra Mądrości” Mojo Graffi i Katarzyna Bielińska, wydawnictwo Wilga

Bardzo piękna to książka, z niezwykłymi, zachwycającymi, żywymi ilustracjami, które są jej wspaniałym atutem i pięknie pomagają zrozumieć dzieciom opowieść.

Ta opowieść to trochę alegoryczna historia o tytułowej Górze Mądrości. Dwójka zwierzątek ma swoje marzenia. Lisek marzy o podróżach o Niedźwiedź o przyjacielu. Jednak obie postacie mają też swoje lęki, które powstrzymują je przed realizacją marzeń. Pewnego dnia mądra Gąsienica doradza im, by wspięli się na Górę Mądrości z znajdą czego szukają.

To książeczka z pięknym przesłaniem o podążaniu za marzeniami, o pokonywaniu lęków, o tym jak ważna jest przyjaźń.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Bajeczki na dzień dobry” to bardzo fajna seria wydawnictwa Harper Kids

Jako wielka fanka książek, starająca się przekazać swoją miłość do nich moim dzieciom, śmiało mogę powiedzieć, że nie ma lepszego początku dnia niż rozpocząć go od lektury. 🙂

Wydawnictwo wychodzi nam naprzeciw ze swoją serią, w której znajdziemy po trzy krótkie opowiadania, takie które mogą z powodzeniem być przeczytane nawet rano do śniadania, ale też zawsze wtedy kiedy zagraża nuda: czy to w kolejce na poczcie czy w oczekiwaniu na posiłek w restauracji. Dodatkowo książeczki są lekkie i niedużego formatu – idealne do plecaczka czy torebki mamy.

Chciałam przedstawić wam dwa tytuły w serii:

 

 

„Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki na dzień dobry”
Trzy pełne uroku, krótkie opowieści o przygodach Paddingtona i jego przyjaciół – szczególnie dedykowane fanom tego popularnego serialu dla dzieci! Zaopatrzone są też ilustracjami filmowymi.
W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: „Paddington i obraz”, „Paddington i gołąbek” oraz „Paddington i naleśniki”.

Czytelnicy dowiedzą się czy Paddington pomoże pani Brown poradzić sobie z jej twórczym kryzysem? Jak należy opiekować się ptakiem ze złamanym skrzydełkiem? Czy Paddingtonowi uda się zastąpić w kuchni Panią Bird?

 

 

 

 

„Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry”
Zbiór zawiera trzy nowe, niepublikowane wcześniej opowieści stworzone na podstawie najnowszych odcinków serialu dla dzieci Tomek i przyjaciele: „Kana zwalnia”, „Słowo Tomka” oraz „Ważna misja”.
Czytelnicy dowiedzą się z książeczki czy Tomek zawsze dotrzymuje słowa danego przyjaciołom? Czy mała lokomotywa poradzi sobie z największym wyzwaniem w życiu i dostarczy na czas najważniejszy element rakiety? Jak elektryczna, superszybka Kana odnajdzie się w powolnej podróży z Tomkiem przez wyspę Sodor?