Witajcie kochani.

W dzisiejszym wpisie chciałam zaprezentować wam propozycje książek na Dzień Dziecka.

Sama jestem mamą ( w tym roku zostanę nią po raz czwarty 🙂) dzieciaczków w różnym wieku: małego dziecka, wczesnoszkolniaka i nastolatka, dlatego będą to propozycje, które sami ostatnio czytamy i które innym chętnie byśmy polecili.
Zapraszam na propozycje książek dla przedszkolaków

 

 

 

 

Muminki w dżungli. Szukaj i znajdź” Paivi Arenius

Jako dziecko uwielbiałam Muminki i książkę i bajkę i postacie.
Dlatego tak bardzo lubię książeczki z nimi w roli głównej.
Czasem mam wrażenie, że bardziej dla siebie je nabywam niż dla moich dzieci 🙂


Tym razem chciałam zaprezentować wam i zainspirować was do zwrócenia uwagi na serię „Szukaj i znajdź” przeznaczoną dla dzieci w wieku 3-7 lat, choć moim zdaniem nadaje się nawet dla dzieci w wieku 2 lat – moja córeczka jest nią żywo zainteresowana i wiele elementów świetnie odnajduje – dzięki nim uczymy się też nowych nowych słówek.

Dżungla w Dolinie Muminków – pięknie ilustrowana w stylu Tove Jansson. Znajdziemy w niej świat przepięknych roślin i egzotycznych zwierząt. Klimat lata a nawet tropikalnych upałów, z którymi każdy z bohaterów radzi sobie na swój sposób, szczególnie Mała MI, która jak zwykle zaskakuje niebanalnymi, psotnymi pomysłami.

To książka, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość już od najmłodszych lat!

Książka jest twardostronicowa, w twardej oprawie, gruba, solidna i w dużym formacie – idealna dla maluchów.

Zajrzyjcie też do wcześniejszych moich wpisów, w których pokazywałam inne Muminkowe propozycje
np opowiadania o Muminkach czy Bardzo ważne sprawy muminkowe dla najmłodszych.

Wydawnictwo HarperKids, 22 strony, data wydania 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Muminki i zima. Szukaj i znajdz” Paivi Arenius

Tym razem wybrałam książkę kontrastową do poprzednio wam pokazywanej a więc do „Muminki w dżungli”.
Zupełnie inna pora roku, zupełnie inne kolory i tematyka – co sprawia, że dzieci książkami się nie nudzą i mają okazję na poznawanie nowych zagadnień, koncepcji, kształtów, kolorów.
Harce i zabawy Muminków w śniegu.
W tej zimowej scenerii odnajdziemy naszych ulubionych bohaterów: Ryjka, Malej Mi. Pojawi się nawet Buka w formie bałwana 🙂

Książka pięknie ilustrowana w stylu Tove Jansson, twardostronicowa, w twardej oprawie i w dużym formacie – idealna dla maluchów.

Szukaj i znajdź to dopracowana graficznie i pięknie wydana kartonowa książka, którą można przeglądać bez końca, wyszukując na ilustracjach elementy wskazane w poleceniach.
To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów.
Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

Wydawnictwo HarperKids, 22 strony, data wydania 2021.

 

 

 

 

 

 

 

„Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek”

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jeśli wasze dzieciaki lubią misie, z pewnością ta książka będzie im się podobać.
Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami, które przyciągają wzrok i podobają się dzieciom.

Myślę, że wielu dzieciakom i dorosłym też ta książka przypadnie do gustu. Każde z dzieci ma swojego ulubionego misia czy ulubioną maskotkę.
Miś Paddington to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów bajek dla dzieci!
My znaliśmy go już wcześniej z książek, dlatego chętnie sięgnęliśmy również po tą właśnie.
Przygody tego uroczego niedźwiadka zawsze dobrze się kończą, a ich niespieszne tempo, ciepły humor i pozytywne przesłanie sprawiają, że Paddington to odpowiedni towarzysz nawet dla bardzo młodych i wrażliwych odbiorców.

W tym tomie znajdziemy 4 opowieści, niepublikowane wcześniej w języku polskim, pełne zabawnych perypetii, rodzinnej atmosfery i pełnych uprzejmości dialogów.

Niewielka ilość tekstu na stronie i duża czcionka liter pozwolą na samodzielne czytanie tym dzieciom, które rozpoczęły dopiero swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.
Krótkie opowieści to także dobra propozycja do wspólnej lektury przed snem dla młodszych dzieci, których czas skupienia na słuchanym tekście jest jeszcze dość krótki.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, 128 stron, data wydania 2021

 

 

 

 

 

 

 

„Cleo i Cuquin. Nowa kolekcja bajek”

Rodzina wielodzietna w akcji czyli coś co lubimy i cenimy i znamy z autopsji 🙂 Nasza rodzinka liczy lada moment czwórkę dzieci i rodziców a wasza? Macie raczej małą czy większą gromadkę? A wyobrażacie sobie jak to jest z szósteczką dzieci, jak w tej książce? 🙂


Cleo i Cuquin to nowy animowany serial dla najmłodszych. Opowiada o przygodach rodzeństwa – szóstki sympatycznych dzieciaków, które uwielbiają dobrą zabawę i siebie nawzajem.
Cleo i Cuqiun oraz ich rodzeństwo przeżywają drobne codzienne perypetie i kłopoty, które dzieciaki znają z własnego doświadczenia.
Bohaterowie radzą sobie z nimi poprzez zabawę w kucharzy, aktorów, astronautów, detektywów – fantazja jest nieograniczona!

Ta książka to 5 zabawnych, a przy tym wciągających opowieści o przygodach Cleo, Cuquina i całej reszty sympatycznego rodzeństwa!
Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków serialu Cleo i Cuquin i są ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji.
Książkę można czytać ciągiem a można każde opowiadanie oddzielnie.
Książka napisana prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem jest jednocześnie ciekawa dla dzieci i zabawna.

Zajrzyjcie też do mojego wcześniejszego wpisu, w którym pokazywałam inne części Nowej kolekcji bajek.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, 128 stron, data wydania 2021