Witajcie kochani.

W dzisiejszym wpisie chciałam zaprezentować wam propozycje książek na Dzień Dziecka.

Sama jestem mamą czwórki dzieciaczków w różnym wieku: niemowlaka, małego dziecka, wczesnoszkolniaka i nastolatka, dlatego będą to propozycje, które sami ostatnio czytamy i które innym chętnie byśmy polecili.
Zapraszam na propozycje książek dla milusińskich.

 

 

Chciałam wam przedstawić serię wydawnictwa HarperKids „MUMINKI. OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW”

To kolekcja uroczych opowieści wprost z Doliny Muminków, opartych na podstawie opowiadań Tove Jansson. Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym od 3 do 7-8 lat.
To zaproszenie do wspólnej lektury dla całej rodziny, zwłaszcza gdy rodzice jak ja są wielkimi fanami tych bajkowych postaci.
Mogą stanowić punkt wyjścia do wartościowych rozmów z dziećmi.
Książki bardzo ładnie wydane i ilustrowane – nawiązują do oryginalnych grafik autorki i tworzą niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat, który bardzo doceniam.
W tej serii dostępnych jest już kilka tytułów (pisałam wam już wcześniej o pierwszych trzech które posiadamy), dzisiaj chciałam podzielić się z wami dwoma kolejnymi.

 

 

„Muminek i urodzinowy guzik”

Nadeszły urodziny Muminka, dług przez niego wyczekiwane.
Muminek bardzo się z nich cieszy i jest mocno podekscytowany dniem, dla niego wyjątkowym.
Wie, że nadszedł czas na świętowanie.
Dziwi się więc bardzo i martwi, że wszyscy są tak strasznie zajęci i pewnie o nim zapomnieli.

 

 

 

 

 

„Muminek i nowy przyjaciel”

Muminek i Ryjek to dwójka przyjaciół zawsze gotowa na przygody.
Pewnego dnia odnajdują list w butelce i bardzo on działa na ich wyobraźnię.
Wyruszają na poszukiwanie nowego, tajemniczego przyjaciela tego z listu z butelki.
Panna Migotka natomiast martwi się, że ten nowy przyjaciel może zająć jej miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

„Jak dawniej żyły dzieci” Christiane Engel i Ben Hubbard, wydawnictwo Harper Kids

Kolejna książka super serii wydawniczej Akademia Mądrego Dziecka, w której znajdziemy różne podcykle np Chcę wiedzieć!, Przygody z nauką, Pomóż mi przetrwać.
Kilka książek z tej serii prezentowałam Wam we wcześniejszych wpisach.
To seria, która rozwija dziecięce zmysły, spostrzegawczość, koncentrację, małą motorykę poprzez zawarte w książkach eksperymenty, odkrycia, dostarczając wiedzę przez zabawę.

Akademia Mądrego Dziecka to ceniona przeze mnie i bardzo lubiana przez moje dzieciaki seria. Szczególnie moja dwuletnia córeczka ma do niej zamiłowanie i już pokaźną kolekcję książeczek (będą jak znalazł niedługo dla jej młodszego braciszka obecnie niemowlaka). Mój syn w wieku wczesnoszkolnym bardzo lubi z tej serii dział o zwierzętach pod ochroną „Pomóż mi przetrwać” oraz „Przygody z nauką”, „Chcę wiedzieć”. I dzisiaj tutaj chcieliśmy pokazać nasze dwie nowości dedykowane starszym fanom serii.
„Jak dawniej żyły dzieci” – przepięknie wydana książka, świetnie ilustrowana. Bardzo lubię (i moje dzieciaki też) takie książki pełne szczegółów, zarówno jeśli chodzi o ilustracje jak i o treść, ciekawostki, hasła, definicje. Ta książka to trochę takie kompendium, taki mały słownik poznawczy dla dzieci. Fajna pozycja w edukacji domowej wczesnoszkolnej, albo po prostu wspierająca rozwój dzieci jeśli chodzi o wiedzę ogólna i poznawanie świata.
Ta książka jest jak wehikuł czasu, który zabierze was w przeszłość, gdzie spotkacie dzieci z innych epok. Na tej wycieczce poznacie dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat.
Żyjąca w paleolicie Mat pokaże wam fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów. Hanisz oprowadzi was po sumeryjskim mieście Ur i nauczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych. Z Arą ze starożytnego Egiptu poznacie świat faraonów – zwiedzicie piramidy i nauczycie się czytać hieroglify. Ki z plemienia Olmeków wyjaśni, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę. Suiko przedstawi cię szogunowi i samurajom na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprosi na ucztę wikingów. To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie!
Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Jak dawniej żyły dzieci” opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Gdy zapadnie noc. Kto pracuje kiedy śpimy”

Autorem książki jest Polly Faber a zilustrowała ją Harriet Hobday, ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga.

Głównym atutem tej książki jest jej forma i piękne ilustracje – zapewne przez to bardzo podoba się dzieciom i dorosłym też.

U nas bardzo się sprawdziła jako książka inspirująca, edukująca i pobudzająca do rozmów i refleksji oczywiście.

Zaczynając czytać tą opowieść przyglądamy się dziewczynce, która je kolację, myje zęby i układa się do snu.
Ale zanim to zrobi, żegna swoją mamę, która wyrusza do pracy jako kierowca nocnego autobusu.
Zaczynamy towarzyszyć mamie w drodze do pracy.
Spotyka ona innych ludzi, którzy jak ona pracują na nocne zmiany.
Razem przyglądamy się pielęgniarkom, sprzątaczkom, dostawcom, lekarzom, policjantom i wielu innym osobom, których praca jest bardzo potrzebna by miasto było gotowe na nadchodzący dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Natka i wyścig z jajkiem”

Autorem książki jest Ruth Quayle a zilustrowała ją Julia Christians, ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga.
Ta książka świetnie sprawdzi się dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.
Prosty test w niedużej ilości i zabawne ilustracje obrazujące historię zachęcają do sięgnięcia po książkę.
To pełna humoru opowieść z życia Natki, rezolutnej dziewczynki pełnej niezwykłych pomysłów na życie.
Tym razem jednak dziewczynka uskarża się na los, który nie jest według niej sprawiedliwy. Dla przykładu w zawodach sportowych Natka zajmuje ostatnie miejsce, choć to nie jej wina. Do tego jej rodzina nie zabrała jej na pokaz psów, choć przecież Natka psy uwielbia. Dopełnieniem tej tragicznej listy jest to, że Natka nie została obsadzona w dobrej roli w szkolnym przedstawieniu.
Natka jednak na szczęście jest dziewczynką z ogromną wyobraźnią i dzięki swojej pomysłowości potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji.

Ciekawa, zabawna, pełna humoru opowieść, która podoba się młodym czytelnikom.