Dzień dobry w nowym roku szkolnym!

Powoli powoli przełączamy się się w tryb nauczania więc od razu mała wstawka z naszej edukacji domowej

Przy okazji ED właśnie, chciałam zwrócić waszą uwagę na serię książek

📚”MINECRAFT. JEZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA” wydawnictwa HarperKids

Moje starszaki nie mają problemów z angielskim w szkole i życiu, od początku język ten jest w jakiś sposób u nas obecny, nawet maluchy wyłapują słówka z oglądanych po angielsku bajek.
Warto bawić się z dziećmi w angielski kiedy są małe a potem już w starszym wieku podsuwać im rozwijające lub aktywizujące lektury językowe.
Jeśli wasze dzieci lubią świat Minecrafta, to bardzo polecam te właśnie – w kolejnych zdjęciach możecie zajrzeć do środka!
To książki dla dzieci w różnym wieku od 7 do 12 lat.
To zbiory bardzo ciekawych zadań, których treść oparta jest na świecie Minecrafta, natomiast tematyka zadań i zakres trudności oparte są o rozwój dzieci bardziej niż o szkolną podstawę programową, więc książki u nas np są świetnym rozwinięciem przedmiotu z którego zakres szkolny przerobiliśmy.

To zadania z zakresu pisowni i wymowy, słownictwa, gramatyki, interpunkcji a także komponowania wypowiedzi i kreatywnego pisania.
Przyjazne aktywności, takie jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, pisanie po śladzie, wykreślanki i węże wyrazowe, tworzenie własnych wypowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy okazji tych świetnych edukacyjnych książek, chciałam pokazać wam jeszcze jedną nowość, która pewnie zainteresuje wszystkich fanów świata Minecrafta.

Minecraft Legends. Podręcznik ratowania Świata Podstawowego Mojang

Kolejny super podręcznik pozwalający graczom udoskonalić swoje umiejętności i sprawności w grze.

„W Świecie Podstawowym zjawiły się obmierzłe pigliny pragnące zagarnąć to niezwykłe miejsce dla siebie! Dowiedz się, jak walczyć z tymi okropnymi mobami, zanim ich niszczycielskie zapędy doprowadzą do katastrofy. Sprawdź, jak rozbudzić ducha walki w sojusznikach i jak poprowadzić ich do boju, korzystając z bogatych zasobów Świata Podstawowego. Gromadź surowce, wznoś budowle, odblokowuj ulepszenia i poznawaj strategie, aby zdobyć przewagę nad wrogami. Odkrywaj tyleż znajomą, co tajemniczą krainę pełną fantastycznych stworzeń, tętniących życiem biomów i bogatych złóż.”