Cześć kochani!

Witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Jak pisałam wam tutaj niejednokrotnie – moje dzieci są wielkimi fanami komiksów. Sporo tych albumów przewija się u nas. Dzieci mają swoich ulubieńców, ale lubią tez nowości.

Dzisiaj chciałam przedstawić wam małe tematyczne zestawienie – oto komiksy których fabuła jest tajemnicą a bohaterowie rozwiązują zagadkę.

 

 

„Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Łamacz serc”

to już drugi tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Grega Blondina, ze scenariuszem Dominique Zay.

To komiks, który spodoba się wszystkim dzieciakom lubiącym klimaty detektywistyczne. Przygody bohaterki zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.

To również komiks dedykowany starszym dzieciom, nastolatkom, ponieważ i sama bohaterka jest nastolatką.

Główna bohaterka – Filipina Lomar będzie starała się pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym. Okazuje się jednak, że sprawa jest powiązana z poważnym przestępstwem – kradzieżą paczek żywnościowych z jadłodajni dla ubogich. Przy pomocy niezawodnych przyjaciół – lokalnego drobnego przestępcy Moka i właściciela złomowiska „wujka” Gégé Filipina postanawia rozwiązać obie sprawy, mimo że sama wpada przez to w tarapaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Siostry Niezapominajki. Skarb Lucilli”

To już trzeci tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Alessandro Barbucci, ze scenariuszem Giovanni Di Gregorio.

Ten komiks również skierowany jest do nastolatków.

To opowieść która wzrusza, chwyta za serce i jednocześnie skrywa tajemnicę, której jesteśmy ciekawi do końca opowieści.

Trzy siostry wyjeżdżają na kolonie do miasteczka położonego na francuskim wybrzeżu Atlantyku. Lucilla, najmłodsza z sióstr, spędza całe dnie na poznawaniu zwierząt morskich, znajduje nawet wyrzuconego na brzeg żywego wieloryba. Jak się tam znalazł? Równocześnie bohaterki wpadają na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu. Siostry starają się wyjaśnić obie sprawy i nawet nie przypuszczają, jak ważne sekrety z przeszłości ujawni ich śledztwo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sami. Czerwone kurhany”

To już czwarty tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Bruno Gazzotti, ze scenariuszem Fabien Vehlmann.

Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem.
Czwarty tom serii fantasy o dzieciach, które pewnego poranka obudziły się w świecie, w którym większość ludzi zniknęła. Po pobycie w parku rozrywki, Dodji, Leïla, Yvan, Camille, Terry oraz kilkoro dzieci z Klanu Rekina wracają do Fortville, by sprawdzić, czy Terry rzeczywiście pamięta, co stało się feralnej nocy Na miejscu okazuje się, że władzę nad miastem przejęły zwierzęta ocalałe ze spalonego cyrku i stanowią wielkie zagrożenie dla naszych bohaterów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Giganci. Célestine”

To już czwarty tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Paula Drouin, ze scenariuszem Lylian francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności.
Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.

W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota.
Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi.
Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Myszka Miki. Miki – Szalone przygody”

Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim, zdobywca nagrody Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, współautor wielu serii i powieści graficznych, takich jak „Wyspa Burbonów” czy „Ralph Azham”. Rysunki są dziełem urodzonego w Paryża grafika Nicolasa Keramidasa, znanego z serii fantasy „Luuna” czy umieszczonego w uniwersum Troy cyklu „Tykko des sables”.

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!
Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw? W tej opowieści, będącej zarówno pastiszem, jak też hołdem oddanym klasycznym opowieściom o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie, nie zabraknie również humoru!