Cześć kochani!

Witam was w kolejnym książkowym wpisie.

Ostatnio moje dzieci przeżywają silną „fazę” na czytanie komiksów.

Komiksy zawsze lubili, w końcu to na nich uczyli się czytać a przecież dla małego czytelnika nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż szybko i samodzielnie przeczytana książka. A komiksy oczywiście tę satysfakcję dają, bo więcej w nich rysunku niż treści.

Poniżej przedstawiam wam trzy nowe tytuły Wydawnictwa Egmont. Są to komiksy z konikami, które tak lubią moje dzieci.

 

 

 

„Koń by się uśmiał! – Ale jazda!”

To pierwszy tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuską autorkę Miss Prickly, ze scenariuszem Laurent Dufreney.
Koń by się uśmiał! to przepełniony humorem komiks.
To graficzna opowieść o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego.
Poznajemy pełen przegląd końskich charakterów – od miłych kucyków, przez pewne swej piękności klacze po dumne ogiery. Nie brakuje też pechowców, złośliwców ani brudasków. Przedstawiamy pełne humoru opowieści nie tylko dla miłośników koni! To konie mają tu głos.

 

 

 

 

 

 

 

„Turbogalop”

To drugi tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Benoît Du Peloux.
W tej opowieści przenosimy się w klimaty hodowców koni.
Stadnina koni, zarządzana mocną ręką przez szefową Monikę, przyciąga prawdziwych pasjonatów. Przy takiej skali emocji nietrudno o miłość, zarówno wśród ludzi, jak i… koni.
Bohaterowie to Romeo, syn Moniki,  który lubi być adorowany przez wszystkich. Jest też Alfred, nowy uczeń oraz Celina i Madzia. Stajenny Albercik, niczym prawdziwy rycerz, marzy o damie swojego serca, którą jest Monika. 

 

 

 

 

 

 

 

„Lucky Luke. Daltonowie wciąż uciekają”

to już dwudziesty trzeci tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Morrisa, ze scenariuszem René Goscinnego.

Lucky Luke – znacie tą postać?
Lucky Luke – samotny kowboj – postać szczególnie chyba przez chłopców właśnie lubiana. U nas mój syn bardzo lubi. I dlatego seria komiksów z tym bohaterem jest u nas szczególnie popularna.

Ten tom to kolejna ciekawa opowieść z charakterystycznymi bohaterami.

Daltonowie ciągle są ośmieszani przez Lucky Luke’a, który łapie ich zawsze, gdy uciekają z więzienia. Zawsze? Cóż, z okazji wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych wydarza się coś, dzięki czemu tym razem to czterej bracia zakpią z Samotnego Kowboja… Chyba jednak niezbyt długo będą górą, bo ich bandyckie ciągoty znów sprowadzą ich na drogę występku. A że Luke nie spuszcza ich z oka, szykuje się kolejny ciąg podstępów i pościgów!