Cześć. Witajcie w kolejnym książkowym wpisie.
Dziś mam dla was ( a właściwie dla waszych dzieci) nie lada gratkę.

Chciałam zainteresować was dwoma pozycjami wydawniczymi dla małych brzdąców.

Oto dwie nowości wydawnictwa Harper Kids z serii Czytaj i baw się – Akademia Mądrego Dziecka.

 

 

„AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
CZYTAJ I BAW SIĘ
Książeczki z tej serii zachęcają do wspólnej zabawy. Duże, lekkie strony są idealne dla małych rączek do oglądania i przekładania, a stojący pojazd umili zabawę i wspólne czytanie. Na każdej stronie mały czytelnik ma krótkie pytanie wymagające pokazania lub policzenia.”

 

 

 

 

 

„Dzień na farmie”

Czy wasze dzieci lubią wiejskie klimaty? Czy lubią naśladować zwierzątka hodowlane albo zwiedzać farmę a może lubią bawić się maszynami i pojazdami rolniczymi czy też mają duża wiedzę o polnych uprawach? Jeśli tak albo i jeśli nie, ta książeczka może im się spodobać.
„Dzień na farmie” to filcowo-kartonowa książeczka w nowej serii „Akademii Mądrego Dziecka Czytaj i baw się”. Książeczka opowiada o tym co dzieje się na farmie. Zwiedzamy ją razem z traktorkiem, który dołączony jest do książeczki na tasiemce. Traktorek musimy wyciągnąć z okładki i postawić w odpowiednich nacięciach na środku pierwszej strony. Dzięki wycięciu w stronach traktorek jedzie z nami przez kolejne strony książeczki. Razem z nim szukamy krówek wśród słoneczników, patrzymy kto wyjada rolnikowi marchewki w polu oraz poznajemy zwierzątka żyjące na wsi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zwiedzamy miasto”

Czy wasze dzieci lubią miejskie klimaty? Czy znają zwierzęta, które żyją w miastach? Czy lubią bawić się miejskimi pojazdami? Czy wiedzą jak bezpiecznie przejść przez jezdnię i co oznaczają kolory sygnalizacji drogowej? Jeśli tak albo i jeśli nie, ta książeczka może im się spodobać. 

“Zwiedzamy miasto” to filcowo-kartonowa książeczka w nowej serii „Akademii Mądrego Dziecka Czytaj i baw się”. Książeczka opowiada o tym jak wygląda życie w mieście. Zwiedzamy je razem z autobusem, który dołączony jest do książeczki na tasiemce. Autobus musimy wyciągnąć z okładki i postawić w odpowiednich nacięciach na środku pierwszej strony. Dzięki wycięciu w stronach autobus jedzie z nami przez kolejne strony książeczki. Razem z nim jedziemy ulicą miasta mijając domy, dzieci i inne samochody. Mijamy park, w którym dzieci bawią się na zjeżdżalni oraz przejeżdżamy przez tunel. Na każdej stronie mały czytelnik ma krótkie pytanie wymagające pokazania lub policzenia.