Zaglądając tu do mnie na pewno wiecie, że książki darzę ogromną miłością.
Sama czytać uwielbiam i tą postawę bardzo chcę przekazać moim dzieciom – jak dotąd z całkiem niezłym rezultatem 🙂

Dziś włączając się w akcję @wydawnictwo_wilga #polećnawakacje chciałam polecić wam dwie nowości ze świetnej serii „Książkożercy”.

Nauka czytania to zawsze powolna, cierpliwa i żmudna praca!

Do nauki czytania a także potem do jego doskonalenia i dla przyjemności polecamy właśnie tę serię wydawnictwa Wilga.
Dekadę temu korzystaliśmy z niej kiedy moje pierwsze dziecko zaczynało naukę czytania.
Kilka lat temu bardzo intensywnie przez długi czas korzystał z niej syn a i teraz lubi sobie ją poczytać.
Powoli, powoli oswaja się z nią dziecko nr 3.
Uwielbiam te uniwersalne książki które przechodzą z jednego dziecka na drugie i są doceniane 🙂

Seria ta dzieli się na 3 poziomy (A, B, C) ze względu na stopień zaawansowania w czytaniu dziecka.📚„Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur” Barbara Wicher

ilustracje Anna Nowocińska – Kwiatkowska

Poziom A przeznaczony dla Książkogryzaków 🙂 to proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, z przewagą zdań pojedynczych. Co ważne na każdej stronie przeważają ilustracje i znajduje się też od jednego do trzech zdań do przeczytania.

Ta książeczka to prosta historyjka o małym pterodaktylu imieniem Olimpek, który czuje się smutny bo spotkała go przykra bardzo rzecz – wyśmiał go kolega. Cóż zachowanie takie nie jest miłe, bo trudno potem uwierzyć w siebie. Czy jednak nasz wzrost to rzeczywiście coś co nas określa? Olimpek ma swoją supermoc, tylko musi ją odkryć!

 

 

📚„Filipa – kotka ratownik” Barbara Wicher

ilustracje Katarzyna Olbromska

Poziom C przeznaczony dla Książkożerców – to już poziom dla czytających dzieci, szlifujących swój czytelniczy warsztat. Książki na tym poziomie to tekst z użyciem wszystkich wieloznaków i liter ze znakami diakrycznymi, dłuższe zdania złożone oraz trudne ortograficznie wyrazy.

To również bardziej złożone historie – w tej części bohaterką jest Mia, która choruje na cukrzycę i czuje się przez to samotna. Jednak jej droga przecina się z drogą Filipy – zwykłego dachowca ze schroniska i od tego momentu zaczynają się dziać rzeczy niezwykłe.