Zaglądając tu do mnie na pewno wiecie, że książki darzę ogromną miłością.
Sama czytać uwielbiam i tą postawę bardzo chcę przekazać moim dzieciom – jak dotąd z całkiem niezłym rezultatem 🙂

Mam to szczęście, że moje dzieci od zawsze chętnie czytają lub słuchają jak my z mężem im czytamy dziecięce książki naukowe.

🥰Mam taką osobistą teorię, że edukacja domowa idzie nam tak sprawnie bo moje dzieci mają szeroką wiedzę ogólną dzięki ciągłemu czytaniu im od małego.

Dziś włączając się w akcję @wydawnictwo_wilga #polećnawakacje chciałam polecić wam kilka lektur edukacyjnych, takich które odkrywają przed dziećmi tajemnice świata.

 

 

📚 Seria „Dlaczego” – pokazywałam wam już tutaj wcześniej poszczególne tytuły a mamy ich 3 w kolekcji. Na potrzeby tego wpisu pokazuję nasz komplet (w serii jest wiele więcej tytułów).

„Dlaczego rośliny rosną?” Marta Krzemińska

„Jak działa ciało człowieka”

„Dlaczego ludzie chorują”

Każda z książek to wspaniałe kompendium wiedzy w danym temacie i może spokojnie zastąpić książkę do przyrody.

Książki napisane są w ciekawej dla dzieci formie pytań i odpowiedzi lub krótkich ciekawostek.
Każda strona i każdy temat są bogato ilustrowane czy to obrazkami pokazującymi części składowe, czy zachodzące po sobie etapy i procesy czy po prostu przykłady omawianych tematów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

📚bardzo lubiana przez nas seria „Młodzi przyrodnicy – pory roku” wydawnictwa Wilga

Mamy z tej serii dwie części:

„Wiosna w świecie przyrody”

„Lato w świecie przyrody”

Bardzo nam się przydają w naszej Edukacji Domowej, szczególnie w organizowanych terenowych lekcjach, które bardzo wam polecam – nabywanie umiejętności przez praktykowanie, nauka przez zabawę to coś co lubią dzieci.

Omówiono w tych książkach przyrodnicze ciekawostki typowe dla odpowiednio wiosny i lata w naszym kraju.
Moim zdaniem wspaniałe są wskazówki jak i kiedy obserwować ptaki, ssaki, owady; co możemy zaobserwować podczas tych pór roku na łące, nad jeziorem, nad morzem, w ulu, w ogrodzie a co na nocnym niebie w tym czasie.
Przydatne są też praktyczne porady np gdzie zainstalować budkę dla ptaków, jak sprawdzić czy świąteczna choinka przyjęła się w ogrodzie, jak zachować się na rybach, jak zbudować domek dla owadów czy jak zrobić zielnik.
Świetnym pomysłem są też zamieszczone w książce kody QR które odniosą nas do nagrań dźwiękowych dzięki którym nauczymy się rozróżniać ptasie głosy np podczas spaceru.