Witam Was serdecznie w kolejnym książkowym wpisie.

Książki to jedna z moich pasji, która trwa od najmłodszych lat – staram się zarazić ją dziećmi i póki co, muszę twierdzić że całkiem nieźle mi to wychodzi.

Na rynku mamy ogromny wybór książek, nie łatwo zdecydować się, nie łatwo trafić na coś dobrego, warto korzystać z polecenia albo wybrać się do biblioteki i sprawdzić co się dziecku podoba – szczególnie młodsze dzieci uwielbiają po stokroć wracać do jednej książeczki – wtedy warto mieć ją w domowej biblioteczce.

Poniżej chciałam przedstawić Wam kilka propozycja książek , które poleca mój 8 latek i które namiętnie ostatnimi czasy wertuje.

 

 

 

 

„Batpig. Zobaczyła świnka niebo” Rob Harrell

Wiecie, widok moich dzieciaków z książką to jeden z moich ulubionych! Od zawsze było dla mnie ważne by przekazać im moją pasję czytania. Najstarsza odhaczona 😉 połyka książki pęczkami, teraz pracujemy nad trójką młodszych😊

Syn od trzech lat z hakiem posiadł tajemną wiedzę czytania. Od tego roku chętnie sam sięga po książki i sam czyta. To ważny moment, trudny w rozwoju czytelnika bo musi uwierzyć we własne możliwości i nie zniechęcić się. Moim sposobem są między innymi proste, zabawne komiksy z sugestywnymi obrazkami, niewielką ilością tekstu dużą czcionką. Taki jest „Batpig” Roba Harella.

Przezabawna powieść graficzna z wyjątkowo nieustraszonym bohaterem w roli głównej – superprosiakiem, który nieustannie walczy o sprawiedliwość.
Grzesiek Podlaski wiódł życie przeciętnego szóstoklasisty. Był zwyczajnym, różowym, włochatym prosiakiem i jak każdy typowy prosiak w tym wieku uwielbiał jeść kanapki, grać na konsoli, zażywać kąpiele błotne i spędzać czas z przyjaciółmi ‒ karpiem Karolem i nietoperzycą Gryzeldą. Aż pewnego dnia… radioaktywne ugryzienie nietoperza dało mu moc, o której nawet nie śnił!
Zainspirowany przygodami ulubionego komiksowego bohatera, Wieprzowego Mściciela, Grzesiek postanawia, że użyje swoich mocy, by walczyć o sprawiedliwość w Wielkim Mieście, i przybiera superbohaterski przydomek (werble…) Batpig!

Wydawnictwo Jaguar, miękka okładka, 225 stron

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Czy ktoś tam jest? Kosmos” Dara OBrien

Bardzo ciekawa i inspirująca książka dla dzieci wydana nakładem wydawnictwa Wilga. Przeznaczona dla dzieci od 6 lat wzwyż.

Dara Ó Briain, popularny na Wyspach prezenter telewizyjny i komik, z dużym poczuciem humoru i swadą wprowadza dzieci w fascynujący świat kosmosu.
Jego poprzednia książka „Dalej niż niebo” nakierowana była na temat kosmosu. A kolejna jaką czytaliśmy „Niezwykła nauka” odpowiadała na pozór błahe pytania ziemskie.
W tej pozycji „Czy ktoś tam jest?” autor próbuje zwrócić uwagę dzieci na zagadnienia związane z wszechświatem. W zabawny sposób próbuje odpowiedzieć na takie pytania jak: Jak powstała Ziemia? Czym są gwiazdy? Jak wygląda kosmos? I czy poza Ziemią, gdzieś jeszcze jest życie? Książka dla każdego – o świecie, który nas otacza, o jego tajemnicach.
Napisana jest prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, dodatkowo opatrzona w pomocnicze rysunki przyciągające uwagę młodego czytelnika.

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2022, twarda okładka, 304 strony

 

 

 

 

 

 

 

 

MINECRAFT

Nie raz już pisałam wam tutaj, że moje dzieciaki starszaki to wielcy fani tej kwadratowej gry.
Jakoś tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany.
Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy, rysowanie, snucie opowieści i planów i przede wszystkim książki.
Biblioteki i księgarnie ciągle przeszukujemy czy ukazało się coś nowego.

Dzisiaj mam dla was nowości w naszej biblioteczce z tej tematyki, jeśli was interesuje, mam nadzieję że znajdziecie tu coś dla siebie.

„Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje” Sherin Kwan, Alex Wiltshire, Milo Bengtsson, Mojang

Ta książka to podręcznik do gry, z którego można się dowiedzieć, jak opracować, zbudować i modyfikować ponad 20 nowych miniprojektów w Minecrafcie – począwszy od rakiety kosmicznej, poprzez podziemną kolejkę, aż po dżunglowe sanktuarium, latarnię morską czy kuter holowniczy.
Książka zawiera szczegółowe instrukcje i diagramy przestrzenne, a każdy projekt ma określony stopień trudności oraz podany szacunkowy czas wykonania, dzięki czemu zawarte tu pomysły będą gratką zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Zdobyta wiedza i umiejętności z łatwością mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia własnych imponujących projektów.

 

 

 

 

 

 

 

„Minecraft. Moby rządzą! Saga Stonesword” Nick Eliopulos, Alan Batson, Chris Hill
Kolejna odsłona przygód Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi, czyli druga część z nowej serii powieści pt. „Saga Stonesword”, których akcja toczy się w świecie Minecrafta.
Jesli wasze dzieci lubią opowieści z fabułą, które w dodatku osadzone są w świecie kwadratów to ta książka z pewnością przypadnie im do gustu. Po i jego przyjaciele schodzą głęboko pod ziemię, aby stawić czoła kolejnemu wrogiemu wcieleniu Króla Przywoływaczy…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Enola i niezwykłe zwierzęta”
Scenariusz: Joris Chamblain, Rysunki: Lucile Thibaudier
Główna bohaterka – Enola to niezwykła weterynarka specjalizująca się w pomaganiu legendarnym stworom.

W tej książce, która jest już drugim tomem z tej serii znajdziemy dwie opowieści oryginalne: „Polowanie na krakena” i „Zaginiony yeti”.
Na przybrzeżnych wodach coraz częściej dochodzi do ataków ogromnego krakena na statki rybackie. Dlaczego morski potwór nie daje spokoju ludziom morza? Po rozwikłaniu tej zagadki dzielna Enola rusza w najwyższe góry świata. Wezwali ją tam mnisi z klasztoru, którego od pokoleń strzeże potężny yeti. Niestety, ostatnio z włochatym człowiekiem śniegu są pewne problemy a pani weterynarz od zadań specjalnych okaże się niezastąpiona.