Pokażę wam też co mój mały czytelnik zabrał ze sobą na wakacje.

To nasze pierwsze spotkanie z Franklinem, serią o sympatycznym żółwiu wydawaną przez Wydawnictwo Debit.

Pierwsze spotkanie dla nas obu, choć Franklin świętuje w tym roku już 25 lat, będąc bohaterem zarówno książek jak i filmów animowanych emitowanych w telewizji.

Przez te wszystkie lata powstał niesamowity zbór przygód zielonego żółwia i jego rodziny oraz przyjaciół, a każda książeczka to osobna historia opowiadająca o niezwykle ważnych sprawach kilkuletniego malca.

Podstawowymi zaletami książeczek są krótkie opowieści pisane prostym językiem, bez trudnych słów i skomplikowanych zwrotów.

Kolejnym plusem jest ładne wydanie, proste – nie udziwnione i bardzo kolorowe ilustracje.

Książeczki przez lata dostały wiele wyróżnień i są polecane jako mądre zabawki.

Franklin mały zapominalski” Franklin czuje się bardzo obowiązkowy i chętnie pomaga. Składa obietnicę Panu Kretowi, że zajmie się jego ogrodem w czasie nieobecności tamtego. Każdemu jednak zdarza się zapominać. Książeczka uczy jak przyznawać się do błędów.

Franklin mały zapominalski

 

Franklin boi się burzy” Franklin bardzo boi się burzy, jego przyjaciele jednak próbują pomóc mu przezwyciężyć strach i wszyscy razem wymyślają wesołe historyjki będące zabawnym wytłumaczeniem zjawiska.

Franklin boi sie burzy

 

Franklin gra w piłkę nożną” Czy w sporcie najważniejsze jest wygrywanie? Ta książeczka uczy że ważniejsze jest współdziałanie i dobra zabawa i że trzeba umieć przegrywać.

franklin gra w

 

 

Zapraszam was również do konkursów z Franklinem.