Cześć, witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj mam dla was do polecenia świetną książkę.

Wszyscy wiemy jak ważna jest higiena. Jednym z ważniejszych jej elementów jest dbanie o nasze zęby.

W obecnych czasach kiedy mamy taki łatwy dostęp do stomatologa, ortodonty czy higienistki, kiedy w szkołach prowadzona jest fluoryzacja, kiedy półki sklepowe uginają się pod wyborem past do zębów we wszystkich smakach oraz szczoteczek do zębów we wszystkich kolorach tęczy – wydawałoby się, że problemy z uzębieniem nie występują.

A jednak!

Czemu?

Bo wszystko i tak zależy od edukacji i dobrych nawyków a te my rodzice musimy naszym dzieciom przekazać, pokazać i wpoić.

Oprócz zabaw praktycznych z pastą i szczoteczką naprawdę polecam bo się sprawdza – przekazywanie solidnej wiedzy przez książeczki atrakcyjne dla dzieci. I doszliśmy do clou tej wypowiedzi – polecanej książki.

 

Akademia Mądrego Dziecka. Między nami ząbkami Wu Hongbing, Jam Dong


Zapraszamy do buzi – miasteczka pełnego ząbków. Odwiedzimy rodzinę Ząbkowickich i zobaczymy, jak żegnają pierwszego mleczaka. Zajrzymy do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Będziemy też w fabryce, gdzie rozdrabniają jedzenie; potowarzyszymy ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty; zobaczymy, jak walczą z zarazkami i jak możemy im pomóc, by służyły nam jak najdłużej.
Treść dostosowana do wieku najmłodszych
Trwała i bezpieczna kartonowa oprawa
Piękne ilustracje najwyższej jakości, przywodzące na myśl serię Było sobie życie
Otwierane okienka – nauka i zabawa w jednym
„Między nami ząbkami” to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Opatrzona niezwykle szczegółowymi ilustracjami, które przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków. To pobudza wyobraźnię, pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonują zęby; uświadamia, dlaczego trzeba o nie dbać i podpowiada, jak robić to prawidłowo. Bez nudnego pouczania!